پنج شنبه, 19 تیر 1399 ساعت 06:31 ق ظ - 07(Jul) 09 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ادارات و سازمان ها نباید چشم انتظار اعتبارات دولتی باشند، بلکه باید به دنبال تولید ثروت و پیشبرد اهداف بدون تکیه بر درآمد های نفتی باشند.
اسماعیل جبارزاده در چهلمین گردهمایی معاونان آموزشی واحدها و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی با اشاره به مشکلات مالی کشور، افزود: اکنون درآمد حاصل از نفت صرف پرداخت یارانه و هزینه های جاری که بدون پشتوانه علمی در دولت قبلی مصوب شده می شوذ.

وی با بیان اینکه انتظار دولت از دانشگاه ها کار آفرینی است، ادامه داد: تمامی امکانات دانشگاه ها به صورت رایگان برای انجام تحقیقات در اختیار محققان قرار دارد و محققان مختارند نتایج تحقیقات خود را به مرحله تولید رسانده و از این طریق کسب درآمد کنند.

جبارزاده با بیان اینکه اکثر اعضای هیات علمی دانشگاه ها نمی توانند در زمینه تولید و فروش نتایج تحقیقات خود موفق عمل کنند، گفت: جهاد دانشگاهی می تواند بستری برای تجاری سازی علم و فناوری فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای خارجی به دنبال جذب نخبگان ما هستند، ادامه داد: ضروری است برای حفظ نخبگان در کشور، امکانات و امتیازات ویژه ای در اختیار آنان قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: براساس مصوبه دولت، این استان دارای منطقه ویژه علم و فناوری شده و بر این اساس مراکز علمی و تحقیقاتی استان از امتیازات ویژه ای برخوردار هستند.

جبارزاده گفت: آذربایجان شرقی دارای پتانسیل ویژه ای در شمال غرب کشور است و نباید ظرفیت علمی این استان در مرزها محصور شود.

وی با بیان اینکه با تقویت جهاد دانشگاهی استان، این مجموعه می تواند خدمات گسترده ای به کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق ارایه دهد، افزود: با همکاری شهرداری و شورای شهر تبریز با واگذاری زمین و دیگر امکانات، می توانیم جهاد دانشگاهی را برای احداث مرکز جامع تحقیقاتی یاری کنیم.

رییس جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: این نهاد در زمینه های مختلف، کارهای پژوهشی برجسته ای انجام داده و در حوزه آموزشی نیز آموزش های تخصصی در سطح استان ارائه می شود.

نجف قراچورلو ادامه داد: موفقیت در زمینه ارائه خدمات تخصصی درمان ناباروری، طراحی نیروگاه های هیبریدی، تولید توربین های بادی و جایگزینی انرژی های نو به جای انرژی های تجدیدناپذیر نتیجه پژوهش و تلاش جهادگران دانشگاهی استان بوده و در زمینه مطالعات سلول های بنیادی نیز فعالیت گسترده ای انجام می دهیم.

وی اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان این آمادگی را دارد تا مایحتاج علمی و پژوهشی ارگان های دولتی و شهرداری را در زمینه های مختلف تأمین کند.

چهلمین گردهمایی معاونان آموزشی واحد ها و پژوهشکده های جهاددانشگاهی سراسر کشور ششم و هفتم خرداد ماه جاری در مجتمع آموزشی- تحقیقاتی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در تبریز در حال برگزاری است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386