دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 08:38 ب ظ - 01(Jan) 20 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با مدیران دو شرکت سرمایه‌گذاری از کشورهای ترکیه و روسیه، آمادگی مدیریت اجرایی استان را برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف اقتصادی اعلام کرد.

 

دکتر اسماعیل جبارزاده در حاشیه این دیدار که به منظور بررسی نحوه همکاری این دو شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری مشترک با استان آذربایجان شرقی صورت گرفت، اظهار داشت: کشورهای همسایه دریافته‌اند که آذربایجان شرقی استانی امن و مستعد برای تجارت، سرمایه‌گذاری و مراودات اقتصادی است.
وی با اشاره به رفت و آمد هیات‌های اقتصادی از کشورهای مختلف به تبریز و آذربایجان شرقی، گفت: مدیریت اجرایی استان هیچ محدودیتی برای حمایت از سرمایه‌گذاری ندارد و برای رفع موانع و مشکلات در این زمینه آماده است.
دکتر جبارزاده با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های ترک و روس، خاطرنشان کرد: در این دیدار در خصوص مشارکت شرکتی از ترکیه در زمینه تولید و فراوری نفت کوره در پالایشگاه تبریز بحث شد که امیدواریم به نتایج قابل قبولی برسد.
وی همچنین از حضور یک شرکت روسی در استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه معدن خبر داد و گفت: بخش معدن اولویت نخست سند تدبیر توسعه  استان است و با توجه به وجود معادن غنی مس و طلا در استان، از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در این زمینه حمایت می‌کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: شرکت روسی با همکاری سرمایه‌گذاران ایرانی بر روی یک معدن طلا در منطقه ورزقان کار می‌کند که امیدواریم تا یک سال آینده شاهد استخراج و تولید محصول از این معدن باشیم.
وی افزود: در مذاکرات امروز آمادگی تولیدکنندگان استان برای تولید محصولات کشاورزی متناسب با استانداردهای کشور روسیه را نیز اعلام کردیم و تلاشمان این است که با برقراری ارتباطات مناسب زمینه حضور تجار ایرانی در بازار روسیه و کشورهای آسیای میانه را فراهم کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم در این دیدار از امضای تفاهم‌نامه بین شرکت ترک و پالایشگاه تبریز برای انتقال نفت کوره تولیدی این پالایشگاه و فراوری آن با سرمایه‌گذاری مشترک خبر داد.
حسین نجاتی همچنین از سرمایه‌گذاری مشترک بخش خصوصی ایران و روسیه در معدن طلای خاروانا خبر داد و گفت: تا امروز 30 میلیون دلار در این معدن سرمایه‌گذاری شده است که در صورت بهره‌برداری از آن 400 شغل جدید ایجاد می‌شود.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386