یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 06:17 ق ظ - 12(Dec) 08 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

غول‌های صنعت ICT اروپا و آمریکا با حضور در پاویون ایران در جیتکس و مذاکره با مقامات خواستار ورود به صنعت ICT ایران شدند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، روح الله استیری با حضور در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس اظهار کرد: تاکنون با شرکت‌های مایکروسافت، اوراکل ، آی‌بی‌ام و جمتو مذاکرات خوبی صورت گرفته و این شرکت‌‌ها برای حضور در صنعت ICT ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.
مدیر کل توسعه کسب‌و‌کار بین‌الملل معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شرکت‌های آمریکایی مطالعات گسترده‌ای درباره بازار و صنعت ICT ایران داشته‌اند، گفت: با این حال این شرکت‌ها هنوز با احتیاط وارد مذاکره می‌شوند.
وی در تشریح مذاکرات با آی‌بی‌ام تصریح کرد: این شرکت خواستار مشارکت با دانشگاه‌های معتبر ایران در حوزه ICT است که در این رابطه مقرر شد معاون علمی فناوری ریاست جمهوری ضمن هماهنگی با دانشگاه‌های ایران از جمله صنعتی شریف حمایت‌های لازم درباره به اشتراک‌گذاری بسته‌های آموزشی آی‌بی‌ام در ایران را داشته باشد.
او افزود: البته ما اعلام کردیم ایران علاوه بر اینکه بازار مناسبی برای فروش محصولات این شرکت‌هاست اما هدف ما انتقال تکنولوژی به کشور و سرمایه‌گذاری مشترک است و ایران باید به پایگاه فروش محصولات این شرکت‌ها به منطقه تبدیل شود.
مدیرکل توسعه کسب‌و‌کار بین‌الملل معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری همچنین درباره مذاکره با مایکروسافت گفت: نماینده این شرکت بزرگ آمریکایی با اشاره به همکاری با شرکت‌های پاکستانی در زمینه اعطای لیسانس به محصولات داخلی آن کشور، خواستار آغاز همکاری‌های مشابه با ایرانی‌ها شده است.
وی افزود: مایکروسافت آماده است تا انتقال تکنولوژی از صفر تا صد را به ایران داشته باشد تا محصولات ایرانی تحت لیسانس این شرکت به بازار عرضه شود.
استیری همچنین به مذاکره با شرکت فرانسوی جمالتو اشار کرد و گفت: مذاکرات خوبی با این شرکت بزرگ حوزه ICT صورت گرفته و مقرر شد نماینده حوزه خاورمیانه این شرکت تا یک ماه آینده برای اخذ دفتر نمایندگی به ایران سفر کند. ما نیز رسما از آنها دعوت کردیم تا از مجموعه پارک فناوری پردیس بازدید داشته باشند و قصد داریم حمایت‌های لازم جهت استقرار این گروه در پارک فناوری پردیس را فرهم کنیم.
او با تاکید بر اینکه رصد رویدادهای مهم در زمان برگزاری نمایشگاه، شیوه تعامل شرکت‌های ایرانی حاضر در پاویون و عقد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فروش و انتقال فناوری از طریق کریدور صادرات و کارگزار مربوطه انجام می‌گیرد، گفت: امسال همچنین برای حمایت از حضور شرکت‌های حوزه زیست فناوری جهت حضور در نمایشگاه بیوتکنیکای آلمان، شرکت‌های حوزه تجهیزات پزشکی در نمایشگاه مدیکای آلمان، شرکت‌های صنایع دریایی در نمایشگاه نوا روسیه، شرکت‌های صنایع هوایی در نمایشگاه ماکس روسیه و شرکت‌های تجهیزات آزمایشگاهی در نمایشگاه عرب لب امارات همچنین حمایت از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های سبیت آلمان درحوزه فناوری اطلاعات و نرم‌افزار و سخت‌افزار، یوروپورت هلند درحوزه صنایع دریایی و باکوتل آذربایجان درحوزه مخابرات در حال برنامه‌ریزی هستیم.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386