دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 08:17 ب ظ - 01(Jan) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
همایش مشترک تجاری و اقتصادی استان آذربایجان شرقی و لهستان برگزار شد..

در این نشست که در نخستین روز سفر هیات اقتصادی و تجاری آذربایجان شرقی به کشور لهستان در شهر ورشو پایتخت این کشور انجام شد زمینه‌های همکاری دوجانبه و فعالیت‌های مشترک مورد بررسی قرار گرفت. 
استاندار آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به برخی ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان تاکید کرد: صادرات غیرنفتی به عنوان یکی از اولویت‌های این استان مطرح است و خوشبختانه در این راستا جایگاه مطلوبی در کشور داریم. 
اسماعیل جبارزاده ادامه داد: ما از شرکت های سودده که توان رقابت با برندهای معتبر اروپایی را دارند حمایت می‌کنیم و در این راستا آماده‌ایم در شرایط برد – برد همکاری‌های دوجانبه را ارتقا دهیم. 
استاندار مازوویا لهستان نیز ضمن خوش‌آمدگویی به هیات اقتصادی آذربایجان شرقی، گفت: لهستان علاقه فراوانی به افزایش همکاری‌های دوسویه اقتصادی با ایران دارد. 
آدام استروزیک اضافه کرد: استان مازوویا با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که دارد می‌تواند زمینه تعامل دوسویه را بیش از پیش فراهم آورد. 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان هم در این همایش گفت: همکاری‌های دوسویه بین استان‌های مختلف کشورمان و لهستان می‌تواند زمینه‌ساز توسعه همکاری‌های دوجانبه باشد. 
رامین مهمان‌پرست خاطرنشان کرد: فرصت‌های اقتصادی و تجاری فراوانی در استان‌های مختلف کشورمان و لهستان وجود دارد که با چنین سفرهایی می‌تواند توسعه یابند. 
نجفی، شهردار تبریز و حسن‌زاده، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز هم در سخنانی ضمن استقبال از حضور سرمایه‌گذاران لهستانی در آذربایجان شرقی، آمادگی خود را برای همکاری در جهت فعالیت‌های مشترک اقتصادی و توسعه شهری اعلام کردند. 
علی نواداد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی هم در حاشیه این نشست با اشاره به برنامه‌های فشرده هیات تجاری و اقتصادی استان در لهستان، گفت: هدف اصلی سفر این هیات به لهستان بررسی زمینه همکاری‌های مشترک و افزایش سطح تعاملات دوسویه است و در این راستا جلسات رایزنی تخصصی و اقتصادی ترتیب داده شده است. 
هیات تجاری و اقتصادی استان آذربایجان شرقی متشکل از 33 نفر از مدیران دولتی و فعالان بخش خصوصی به ریاست استاندار به مدت 5 روز به کشور لهستان سفر کرده است. 
این سفر با هدف ادامه همکاری‌های استان‌های آذربایجان شرقی و سیلیزیای جنوبی (به مرکزیت شهر وروسلاو) صورت گرفته و بر این اساس فعالان بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف همچون ماشین‌آلات و تولیدات کشاورزی، محصولات غذایی، خشکبار، ساخت قطعات خودرو، فولاد و ماشین‌آلات صنعتی هیات اقتصادی استان را همراهی کرده‌اند. 
برگزاری چند همایش تجاری با  حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیران شرکت‌ها و تجار ایرانی و لهستانی برنامه‌های مهم این سفر اعلام شده است. 

نویسنده: آی نیوز
کد خبرنگار:
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386