یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 12:32 ق ظ - 01(Jan) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

آی نیوز- مدیر جهاد کشاورزی بناب گفت: تغییر الگوی کشت در اراضی حاشیه دریاچه ارومیه از سوی جهاد کشاورزی شهرستان در حال اقدام است

به گزارش آی نیوز به نقل از فارس جعفر صادقی در نشست کار‌گروه آب و کشاورزی شهرستان بناب با اشاره به پسروی آب دریاچه ارومیه اظهار کرد: توسعه کشت زعفران در اراضی مستعد به جای محصولات پر توقع به آب در برنامه مدیریت جهاد کشاورزی بناب قرار دارد و در چند نقطه شهرستان بناب کشت این محصول به عنوان الگویی انجام شده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال ‌جاری از یک مزرعه پنج ساله یک هکتاری حدود 5 کیلوگرم زعفران برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی بناب یادآور شد: در صورت حمایت‌های دولت سطح زیرکشت این محصول قابل افزایش بوده و می‌توان در سال‌های آتی سطح قابل توجهی از اراضی منطقه را زیرکشت زعفران برد.

وی همچنین ترویج کشت پسته را یکی از راه‌های تغییر الگوی کشت در منطقه نام برد و گفت: امسال یک هزار و 200 اصله نهال پسته در بناب کاشت شده که در تلاشیم برای ‌توسعه آن گام برداریم.

صادقی سپس از زیرکشت رفتن نزدیک به یک هزار هکتار از اراضی منطقه به کشت محصول گندم از نوع پیشگان خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار 13 تن از این نوع گندم برداشت شود.

وی با تأکید بر بحث حمایت کشاورزان توسط دولت گفت: دولت باید برای تغییر الگوی کشت نسبت به پرداخت تسهیلات به کشاورزان اهتمام کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب سخنان خود با بیان اینکه بیشترین و بالاترین آمار چاه‌های کشاورزی غیرمجاز در استان آذربایجان‌شرقی مربوط به این شهرستان است، خاطر نشان کرد: در کشت پاییزه سطح زیرکشت محصول گندم در بناب 6 هزار هکتار است که تاکنون 4 هزار و 200 هکتار آن زیرکشت رفته است.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386