سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 12:56 ق ظ - 01(Jan) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
مقابله با فشار مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: فشاری که بر سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال وارد می‌شود برای کاستن حدودی از این فشار راهی نیست جز این‌که از فرار مالیاتی به جد جلوگیری کنیم.


غلامرضا شریفی حمایت از تولید و اشتغال در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری از اولویت‌های اصلی سازمان امور مالیاتی آذربایجان شرقی دانست، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما در امور مالیاتی کمک به تحقق شعار سال بوده ولی در کنار آن به تحقق درآمدهای مالیاتی در آذربایجان شرقی نیز می‌اندیشیم در حالی که این نیز از وظایف ماست.

وی با ذکر این‌که تعامل با اصناف و تولیدکنندگان در قالب قوانین تعیین‌شده و رعایت عدالت مالیاتی از اولویت‌های سازمان امور مالیاتی است، افزود: علاوه بر وظایف و چهارچوب‌هایی که برای ما تعریف‌شده یکی دیگر وظایفمان را در مؤدی مداری می‌دانیم که در این راستا به همکارانم توصیه‌هایی کرده‌ام.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی اضافه کرد: همواره بر بخشش جرائم مالیاتی مؤدیان تلاش کرده و می‌کنیم البته این امر شامل کسانی می‌شود که اصل مالیات خود را در موعد مقرر پرداخت کرده باشند و از طرفی دیگر نیز تعامل و همکاری با اصناف و مؤدیان مالیاتی را سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار داده‌ایم.

شریفی با اشاره به اینکه درآمدهای حاصل از فروش نفت زمانی در کشور حرف اول و آخر را می‌زد اما با فشار اقتصادی بدخواهان نظام و اعمال تحریم‌های ظالمانه متأسفانه این درآمد به‌خوبی تحقق‌نیافته است، گفت: نمی‌توان گفت که در کشور فرار مالیاتی نداریم البته باید سعی کنیم تا از فرار مالیاتی جلوگیری شود چون امروز به درآمدهای مالیاتی نیازمندیم.

وی بر لزوم توجه به درآمدهای پایدار مالیاتی در آذربایجان شرقی و کشور تأکید کرد، بیان داشت: فشاری که بر سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال وارد می‌شود برای کاستن حدودی از این فشار راهی نیست جزء این‌که با فرار مالیاتی به جد جلوگیری کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی در پایان با تأکید بر این‌که رسانه‌های جمعی و مطبوعات ظرفیت فرهنگ‌سازی مقوله فرهنگ مالیاتی را دارند، خاطرنشان کرد: اگر از سالم‌ترین نوع درآمد دولت را بخواهیم بگوییم درآمدهای مالیاتی است اما با چالشی به نام فرهنگ‌سازی مالیاتی روبرو هستیم که این امر فقط با روش و ایده‌های خلاقانه رسانه‌ها تحقق می‌یابد.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386