دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 12:14 ب ظ - 01(Jan) 20 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

  «بناها و عمارت‌های تاریخی تبریز» عنوان کتابی است که به کوشش ابراهیم پور حسین خونیق تدوین‌شده و شامل تصاویری از عمارت‌های تخریب شده تبریز در دوره قاجار است. این تصاویر در قالب کتابی 216 صفحه‌ای از سوی انتشارات «اختر» تبریز تا پایان سال منتشر خواهد شد.


 کتاب «بناها و عمارت‌های تاریخی تبریز» شامل عکس‌های قدیمی تبریز و ساختمان‌ها و بناهای تخریب شده دوره قاجار است. این کتاب تأکید بسیاری بر نماد ایرانی – اسلامی آن دوران دارد و در کنار هر تصویر، توضیحات مختصری درباره سال ساخت آن بنا و کاربرد آن‌ها در آن دوران ارائه می‌دهد.
 
این کتاب  توسط ابراهیم پور حسین خونیق از سوی انتشارات اختر تبریز منتشر خواهد شد. نکته جالب توجه آن است که بسیاری از بناهای ذکر شده در کتاب دیگر وجود ندارند. برخی از این تصاویر که به صورت اختصاصی از سوی ناشر در اختیار ایبنا قرار گرفته به همراه شرح آن در ادامه قابل مطالعه است.

در توضیح تصویری که از «تالار خورشید» در این کتاب دیده می‌شود می‌خوانیم:اين تالار توسط آرشيتك‌هاي روسي در تبريز سال 1306 شمسي بنا و در سال‌هاي بعد به علت توسعه اطراف ارك تخريب شد.
 
«كوچه‌اي مسقف از يادگارهاي دوره‌ي قاجار» عنوان تصویر دیگری است که در این کتاب دیده می‌شود. مؤلف در توضیح آن می‌گوید:

 

                                  

اين كوچه در خيابان چای کنار و در قسمتي از داخل كوچه ملاباشي قرار دارد و هم‌اكنون تمام خانه‌هاي آن تحت تملك شخصي به نام آقاي بشيري مي‌باشد.
 
در تصویر دیگری که در این کتاب دیده می‌شود «هتل كيهان تبريز در دوره‌ي پهلوي» را می‌تواند دید که در توضیح آن آمده است:
 

 
اين هتل زيبا با گچ‌بري‌هاي ظريف و ديدني در جوار ارك تبريز و کنار كاراژ ايران‌پيما قرار داشت و هنگام تخريب محوطه ارك از بين رفت.
 
کتاب «بناها و عمارت های تاریخی تبریز» در قطع وزیری و در 216 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 25000 تومان تا پایان سال توسط انتشارات اختر منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

درباره انتشارات:

انتشارات «اختر» از سال 1373 فعالیت خود را در زمینه چاپ و انتشار کتاب‌های تاریخ، ادبیات، دانشگاهی و هنر آغاز کرد. «اختر» تاکنون 700 عنوان کتاب منتشر کرده که جزو باسابقه‌ترین انتشارات این شهر محسوب می‌شود و از ابتدای سال تا کنون نیز حدود 67 عنوان کتاب را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386