شنبه, 05 بهمن 1398 ساعت 06:04 ب ظ - 01(Jan) 25 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نسبت به سوء استفاده سوداگران زمین و مسکن از تغییر نام بافت تاریخی تبریز به بافت فرسوده هشدار داد.به گزارش آی نیوز به نقل از خبرآنلاین از تبریز، فرزین حق پرست در جلسه انجمن میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: وقتی بافت تاریخی به بافت فرسوده تغییر نام داده است، خانه های تاریخی هم در میان همان بافت فرسوده دستخوش تاخت و تاز سوداگران زمین و مسکن می شود.
وی با تاکید بر لزوم دقت در نحوه احیای بخش باقیمانده از بافت تاریخی تبریز ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی در این شرایط سخت و با امکانات محدود با چنگ و دندان از این بافت و بناهای تارخی محافظت خواهد کرد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی تصریح کرد: از شهرداری ها و دستگاه های اجرایی انتظار می رود که با صدور پروانه ساخت و سازهای مرتفع و تراکم فروشی، آب در آسیاب این سوداگران نریزند چرا که ساختمان های تجاری و مسکونی در بافت تاریخی شهر می بایست به دو طبقه کاهش یافته و به جاذبه های تاریخی این بافت توجه ویژه ای شود.
حق پرست در ادامه یادآور شد: در این صورت با افزایش ارزش فرهنگی و گردشگری این مناطق و جایگزینی درآمد از راه گردشگری به جای تراکم فروشی، شاهد رونق کسب و کار و اشتغال زایی در این مناطق در کنار حفظ این میراث ارزشمند خواهیم بود و با تحقق این امر نه تنها هویت و اصالت تاریخی به کهن شهر تبریز باز می گردد بلکه برای همه آحاد مردم و نه فقط برای عده ای انگشت شمار کارآفرینی می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در پایان گفت: این اداره کل آماده هر گونه همکاری در ارائه مشاوره و خدمات تخصصی فنی و مهندسی برای حفظ و احیای بافت تاریخی کهن شهر تبریز با شهرداری تبریز و دستگاه های ذی ربط شهری است.
گفتنی است، همواره اختلاف نگرش دو سازمان میراث فرهنگی و شهرداری بر سر اینکه کدام بخش از بناهای قدیمی را بافت فرسوده و کدامیک آثار تاریخی قلمداد گردد به جایی نرسده و در نهایت منجر به تخریب بخش مهمی از میراث تاریخی کشور شده است.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386