سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 12:09 ب ظ - 01(Jan) 21 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گشایش بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: برای نظارت بر مطبوعات و رسانه ها توقیف را آخرین گزینه می دانیم.


به گزارش ایرنا، علی جنتی در آیین افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات که صبح امروز (یکشنبه) 17 آبان با حضور رییس جمهوری در مصلای تهران برگزار شد ضمن تسلیت شهادت امام سجاد(ع) گفت: با توجه به سیاست های اعلام شده رییس جمهور محترم در حوزه رسانه در طول 26 ماه گذشته تلاش کردیم با رویکرد جدید برخی از اقدامات را که در ادامه اشاره خواهم کرد انجام دهیم.
وی با اشاره به این که ایجاد فضای آرام و کم تنش در حوزه مطبوعات و رسانه ها از جمله این اقدامات است افزود: از آنجا که دولت تدبیر و امید به آزادی بیان باور عمیق دارد بنابراین ما از تذکرات سختگیری های نابجا پرهیز می کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هیچگاه تحت تاثیر فضای برخی رسانه ها که به دنبال بیرون راندن رقبای رسانه ای خود هستند قرار نگرفته ایم و با دقت عمل کردیم.
جنتی تاکید کرد: امروز تکلیف همکاران رسانه ای با هیات نظارت بر مطبوعات روشن است و دیگر شاهد تذکرات سلیقه ای در این حوزه نیستیم.
حمایت جدی از نشریات بخش خصوصی از دیگر موضوعاتی بود که جنتی به آن اشاره کرد و در توضیح آن گفت: دولت خود را به هیچ وجه رقیب بخش خصوصی نمی داند بلکه معتقدیم در حوزه هایی که بخش خصوصی می تواند حضور یابند نباید دخالت کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسالامی با بیان این که در این دوره تقریبا بیشترین حمایت را در بخش خصوصی انجام داده ایم گفت: کمک های دولتی به رسانه ها صرفا در دوره اخیر به بخش خصوصی تعلق گرفته است و کمک به بالندگی تشکل های مطبوعاتی را در همین راستا می دانیم.
وی از دیگر اقدامات وزارت ارشاد در حوزه رسانه را تسهیل در رسیدگی به تقاضای نشریات عنوان کرد و گفت: پیش از
این تقاضای ایجاد نشریه جدید تقریبا 5 سال طول می کشید که ما این پروسه زمانی را الان حدود سه ماهه کرده ایم و به دنبال این هستیم تا حتی زمان صدور مجوز را به روز کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در امر صدور مجوز آمایش سرزمین یکی از نکات کلیدی است که ضمن توجه به آن با اجرای دقیق ماده 25 قانون مطبوعات نیز توجه داشته ایم.
اصلاح در روزآمدن ساختن مقررات از دیگر محورهای سخنان جنتی بود که در توضیح آن گفت: مقررات رسانه ها با توجه به رویکردهای دولت نیازمند بازنگری است که در این زمینه نیز اقدامات بسیاری انجام شده و از جمله آن می توان به صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری، ایجاد دفاتر نمایئدگی خبرگزاری و ... اشاره کرد.
جنتی گام اصلی مبارزه با فساد را شفافیت عنوان کرد و گفت: شفافیت در دسترسی آزاد مردم به اطلاعات در پاسخگویی دقیق مسوولان به مردم بالا می رود و ما در این حوزه نیز با به روز رسانی اطلاعات و غنی سازی دستورالعمل ها توانسته ایم به درستی در این حوزه شفافیت سازی کنیم.
تحقق دولت الکترونیک از دیگر اقداماتی بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هرگونه درخواست صدور مجوز و صدور کارت به صورت الکترونیکی انجام می شود و به دنبال آن هستیم تا صد درصد فعالیت های وزارت ارشاد را به صورت الکترونیکی پیگیری کنیم.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386