سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 04:16 ق ظ - 01(Jan) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

دبیر دومین جشنواره سراسری عکس فیروزه:
فیروزه چهارم فرصتی برای بقای آبروی تبریز است

دبیر دومین جشنواره سراسری عکس فیروزه با اشاره به برگزاری مجدد جشنواره عکس فیروزه با وقفه‌ای چند ساله گفت: فیروزه چهارم فرصتی برای بقای آبروی تبریز است.

کریم متقی با ابراز امیدواری از اینکه طی برگزاری این جشنواره برای شهر تبریز آبروداری شود، اظهار کرد: شیوه برگزاری فیروزه  چهارم کمی پیچیده است و آنطور که من در فراخوان جشنواره دیدم، این دور از جشنواره متفاوت است ولی از هم اکنون نمی‌توان گفت نسبت به ادوار گذشته قوی‌تر یا ضعیف‌تر است.

وی با انتقاد از طولانی بودن مدت زمان برگزاری این جشنواره تصریح کرد: فکر می‌کنم مدت زمان سه ماه برای یک جشنواره کمی طولانی است و در واقع آن حالت جشنواره بودن خود را از دست می‌دهد و آن شور اولیه عکاسان از بین می‌رود.

این عکاس نام آشنای تبریزی همچنین با آرزوی موفقیت برای هر چه بهتر برگزار شدن فیروزه چهارم اظهار کرد: هر جشنواره‌‌ای با دبیر و داوران آن است که موقعیت و موفقیت کسب می‌کند، بهتر بود داوران این جشنواره نیز از پیش تعیین می‌شدند تا بدین ترتیب اعتماد عکاسان جلب شود.

متقی با اشاره به موضوع اولین‌های تبریز که موضوع این دوره از جشنواره عکس فیروزه است، گفت: این موضوع کمی برای عکاسی گنگ است. مثلا وقتی گفته می‌شود عکاسی از چاپخانه یا دوران مشروطه، در اینجا یک عکاس دقیقا باید چکار کند؟ صرفا اینکه تبریز در این زمینه‌ها پیشگام و اولین بوده فکر نمی‌کنم برای انتخاب این سوژه برای عکاسی مناسب باشد.

دبیر دومین جشنواره سراسری عکس فیروزه با اشاره به اینکه نام "فیروزه" از ایده‌های وی است، تصریح کرد: یک جشنواره برای دوام و برگزاری هر چه بهتر نیاز به سپری شدن زمان دارد. در دوره‌های قبلی برگزاری جشنواره فیروزه پس از فراخوان‌های هر سال متوجه کاستی‌ها می شدیم و قطعا جشنواره امسال نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

وی متذکر شد: شهر ما تبریز دارای عکاسان نام آشنای بزرگی است که گرچه سواد آکادمیک زیادی ندارند ولی تجربیات گرانبهایی دارند که بهتر است مسئولان برگزاری فیروزه چهارم با دعوت از این کهنه‌کاران از ظرفیت موجود استفاده کنند.

متقی افزود: در جشنواره‌هایی این چنین باید متخصصان عکاسی جمع شوند و با همفکری کاری ارائه شود که آبروی شهر و شهرداری تبریز حفظ شود، در غیر این صورت جشنواره هایی این چنین به نقطه مطلوبی نمی رسند.

چهارمین جشنواره سراسری عکس فیروزه با موضوع اولین‌های تبریز به مدت سه ماه از اول مهر تا پایان آذر 92 توسط خانه عکاسان تبریز و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز برگزار می‌شود./فارس

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386