دوشنبه, 05 خرداد 1399 ساعت 01:44 ب ظ - 05(May) 25 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
صنعت چاپ

رئیس امور موزه‌های آذربایجان شرقی از صدور پروانه مجموعه‌داری "مجموعه دستگاه‌های چاپ و صحافی معاصر" خبر داد.

 

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، مهدی بزاز دست‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: حوزه چاپ و صحافی یکی از ارزشمندترین مواریثی است که نخستین گام‌های آن در آذربایجان نهاده شده و در سیر ظهور و ماندگاری آثار نگارشی فرهیختگان، ادیبان و شاعران آذربایجان، نقشی پایدار و مؤثر داشته است.

بزاز دست‌فروش با اشاره بر اینکه تبریز یکی از پیشگامان صنعت چاپ و صحافی در کشور است، اظهار کرد: با توجه به پیشینه تبریز و آذربایجان در این صنعت، نگه‌داری و حفظ آثاری مرتبط با این حوزه به‌صورت مجموعه‌ای تخصصی، از سوی برخی علاقه‌مندان و مجموعه‌داران مختلف تاریخی، گردآوری صورت گرفته است، از این‌رو جهت ارج نهی و صدور مجوز فعالیت رسمی، مجموعه‌داران این حوزه، پروانه مجموعه‌داری برای "مجموعه دستگاه‌های چاپ و صحافی معاصر" صادر شد.

وی افزود: "مجموعه دستگاه‌های چاپ و صحافی معاصر" مجموعه‌ای است که توسط "آقای رشید کفیلی" گردآوری شده که تاریخ زنده از صنعت چاپ و صحافی این مرز و بوم را در خود جای داده است.

رئیس امور موزه‌های استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته برای دو مجموعه خصوصی " صدا" و خودروهای کلاسیک تبریز " نیز از سوی اداره کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور پروانه مجموعه‌داری صادر شده است.

بزاز دست‌فروش در پایان تأکید کرد: بر اساس ماده 20 آیین‌نامه مدیریت ، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی - تاریخی منقول مجاز، کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که نسبت به گردآوری و نگهداری اموال فرهنگی تاریخی و هنری‌ایرانی یا خارجی اقدام می‌نمایند، باید از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پروانه مخصوص دریافت ‌نمایند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386