چاپ ایمیل - - شناسه: 1222

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: کلید حل مشکلات اقتصادی در دست تولید، صنعت، حرفه و خدمات است.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: به دولت قبلی در زمان اجرای قانون هدفمندی بارها تذکر دادیم که سهم تولید را از هدفمندی یارانه‌ها فراموش نکنید چرا که به حرکت درآوردن چرخ تولید و صنعت مهم‌تر از دادن یارانه‌هاست.

وی افزود: حضرت علی (ع) در توصیه خود به مالک اشتر در مورد مدیریت کشورداری می‌فرماید «اقشار مختلف جامعه مثل کارمندان، لشکریان، معلمان، قضات، کشاورزان و ... پایدار نمی‌مانند مگر اینکه تولید و صنعت و تجارتی در کشور باشد تا از محل درآمد مالیات آنها حقوق اقشار پرداخت شود».

آیت‌الله مجتهد شبستری با بیان اینکه حضرت از مالک می‌خواهد نسبت به صنعتگران توصیه‌پذیر بوده و خود نیز تذکرات مفید به حال آنها را ارائه دهد؛ ادامه داد: امیر المؤمنان می‌خواهند برای جامعه تفهیم کنند که بدون اقتصاد مشکلات جامعه حل نمی‌شود و کلید حل مشکلات در دست تولید، صنعت، حرفه و خدمات است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق افزایش تولید، صرفه‌جویی و مدیریت جهادی و عزم ملی تحقق می‌یابد.

وی اضافه کرد: در میان تولیدکنندگان و تجار نیز افرادی هستند که بخیل، سودجو، گرانفروش و محتکر هستند و بر این اساس و بنا به دستور امام راحل(ره) تسعیر یا نرخ‌گذاری بر مدیران جامعه واجب است تا جلوی احتکارها و گرانفروشی‌ها گرفته شود.


آدرس کوتاه خبر: http://aynews.ir/1222

آی خبر © Aynews.ir 2007-2019