جمعه, 01 شهریور 1398 ساعت 03:26 ب ظ - 08(Aug) 23 2019

انتخاب زبان

اوقات شرعی

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی فارس گفت: مشمولان غایب دارای بیش از یک سال تاخیر دستگیر می‌شوند.

AYNEWS: امان‌الله مجاب اظهار داشت: برابر ماده 58 اصلاحی قانون وظیفه عمومی و ماده 59 قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح افرادی که دارای تاخیری بیش از یک‌سال در معرفی خود برای اعزام به خدمت هستند، علاوه بر اعمال اضافه خدمت شش ماهه از سوی وظیفه عمومی به تحمل سه ماه تا یک سال حبس و یا سه ماه تا یک سال اضافه خدمت از سوی مراجع قضایی محکوم می‌شوند.
 وی ادامه داد: با احتساب خدمت منظور شده از سوی وظیفه عمومی مشمولان غایب (21 ماه دوره قانونی + 6 ماه اضافه خدمت وظیفه عمومی + تا 12ماه اضافه خدمت از سوی مراجع قضایی) تا 39 ماه افزایش مدت دوره ضرورت را دارند.
 معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی فارس خاطرنشان کرد: اتباع ذکور ایرانی غیر محصلی که حداکثر ظرف مدت شش ماه از نخستین روز ماهی که در آن ماه به سن 18 سال تمام می‌رسند برای تعیین تکلیف خود را به پلیس + 10 معرفی نکرده باشند، اتباع ذکور ایرانی محصلی که پس از اتمام تحصیلات و یا انصراف از تحصیل و یا اخراج حداکثر ظرف مدت یک‌سال به منظور تعیین تکلیف خود را به پلیس+10 معرفی نکرده باشند و اتباع ذکور ایرانی محصلی که پس از اتمام تحصیلات و یا انصراف از تحصیل و یا اخراج حداکثر ظرف مدت یک‌سال برای تعیین تکلیف خود را به پلیس+10معرفی نکرده باشند جزو مشمولان غایب محسوب می‌شوند.
 مجاب ادامه داد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می‌شوند.
 معاون وظیفه عمومی فارس گفت: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان از یک‌سال تجاوز کند علاوه بر اعمال اضافه خدمت فراری محسوب و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
 وی در پایان به مشمولان غایب هشدار داد هر چه سریع‌تر برای اعزام به خدمت خود اقدامات لازم را انجام دهند.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386