دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 01:30 ب ظ - 01(Jan) 20 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

نتیجه مطالعات اخیر نشان می دهد که گیاه زعفران هم چنین دارای اثرات کاهش دهندگی رادیکال آزاد و در واقع ضد سرطانی نیز می باشد.

 

دکتر دهقان پزشک و پزوهشگر طب سنتی گفت: زعفران از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و همواره در مراجع طب سنتی به عنوان گیاهی نشاط آور، آرام کننده، تقویت کننده حافظه، ‌افزایش دهنده تمرکز و با اثرات ضد افسردگی شناخته می شده است.
نتیجه مطالعات اخیر نشان می دهد که گیاه زعفران هم چنین دارای اثرات کاهش دهندگی رادیکال آزاد و در واقع ضد سرطانی نیز می باشد.
بر اساس تحقیقات پزشکی اخیر ثابت شده است که مواد آنتی اکسیدان موجود در زعفران، می تواند از توالی ژن های سرطان زا و نیز ایجاد جهش های ژنتیکی جلوگیری کند؛ از طرفی با مصرف مداوم آن، مولکول های DNA آسیب دیده در سلول های بدن نیز ترمیم می گردند.
اثرات آنتی اکسیدان زعفران می تواند از پیشرفت سرطان های به ویژه سرطان کبد و مواد سرطان زایی مانند بنزن و دی اتیل نیتروزآمین جلوگیری کند.
خرید زعفران اصل که دارای رنگ قرمز تیره بوده و نوک آن به رنگ نارنجی می باشد از اهمیت خاصی برخوردار است. هم چنین در زمینه نگه داری زعفران باید به این نکته توجه کرد که زعفران را در یک ظرفی که برای ورود هوا قابل نفوذ نباشد و هم چنین در جای خشک و خنک و به دور از نور و رطوبت نگهداری کرد.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386