یکشنبه, 04 مهر 1400 ساعت 05:00 ق ظ - 09(Sep) 26 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری

on دوشنبه, 22 شهریور 1400 12:35
رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری

مهری ترکمنی زندی – بر اساس نتایج تحقیق دانشگاهی یک رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری وجود دارد.

علی عباسی - واقعا خبری بدی است که بدانیم بر اساس آمار های رسمی، تبریز متراکم ترین شهر ایران است.

 

آمارهای جمعیتی و تراکم جمعیت کلانشهر تبریز نشان می دهد در نتیجه سیاست های غلط سالیان گذشته، تبریز به متراکم ترین شهر کشور تبدیل شده است که این به نوبه خود مشکلات عدیده ای را برای این شهر بوجود آورده و خواهد آورد.

ترافیک سرسام آور در محدوده مرکزی شهر و همچنین بسیاری از مناطق خارج از محدوده مرکز یکی از نمونه های مشکلات ناشی از عدم توجه به متناسب سازی تراکم در کلانشهر تبریز بوده است.

زیست شهری تبریز متاسفانه امروز تحت تاثیر این تراکم قرار گرفته و تبدیل کوچه ها و خیابانها به پارکینگ اتومبیل ها باعث مشکلات عدیده روزانه برای شهروندان تبریزی شده است.

حال ضروری به نظر می رسد تا منتخبان شورای ششم تبریز با مد نظر قراردادن آمارهای نگران کننده شهر و توجه جدی به ضرورت عدم تحدید حدود شهر، توسعه افقی شهر تاریخی تبریز را جایگزین توسعه عمودی در این شهر نمایند.

نگاهی به آمارها نشان می دهد که تراکم جمعیتی اصفهان با رقم 81 تقریبا نصف تراکم جمعیتی تبریز با 155 نفر در هر هکتار بوده است و این آمار گواهی بر وضعیت متفاوت این دو شهر است.

با این تفاسیر انتظار از اعضای شورای شهر تبریز و شهردار آینده این شهر است که در کنار دستگاههای دخیل در سیاست گزاری های توسعه شهری از قبیل مسکن و شهرسازی و فرمانداری و استانداری، فکری به حال توقف افزایش روز افزون تراکم شهری و حرکت به سمت توسعه افقی شهر بنماید تا شهروندان امروز و آینده تبریز جایی برای نفس کشیدن در این شهر داشته باشند.


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386