چاپ ایمیل دسته: انتخابات - - شناسه: 23754

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت حضور در انتخابات مجلس گفت: شرکت در انتخابات حقوق سیاسی و عقلی ملت ایران است.

 

به گزارش آی نیوز به نقل از مهر- حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم دیشب در دیدار طلاب و روحانیون مرند و جلفا در قم با تاکید بر اینکه مشارکت در انتخابات نشانه بلوغ فکری است اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کنونی و تبلیغات منفی دشمنان برای تحریم انتخابات، این حق تبدیل به یک وظیفه شرعی، عقلی و اجتماعی تبدیل شده است که باید به آن عمل کرد.

امام جمعه تبریز افزود: ملت با استفاده از این حق می‌تواند پاسخ کوبنده‌ای به دشمن بدهند و با شرکت گسترده در انتخابات مهر تأییدی بر نظام اسلامی و حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بزند.

وی ادامه داد: تک تک آرای ملت نشانه آگاهی بالای آنان است و کسی نباید چنین تصور کند که رأی وی ارزشی نخواهد داشت بلکه یقین داشته باشد که رأی در سرنوشت‌اش تأثیرگذار است.

آل هاشم با بیان اینکه انتخابات در هر موقعیت و شرایطی امر مهمی است، بیان کرد: در شرایط کنونی با توجه به وجود برخی مشکلات معیشتی در جامعه دشمنان از وضعیت موجود سوءاستفاده کرده و با القای ناامیدی، مردم را به حضور نیافتن در انتخابات تشویق می‌کنند بنابراین در چنین شرایطی باید با حضور پرشور در این رویداد مهم سیاسی به فتنه‌های دشمنان پاسخ محکمی داده شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شرکت گسترده در انتخابات ضامن امنیت و اقتدار کشور است، افزود: هر زمان مردم در صحنه‌های مختلف حضور پررنگی داشته باشد، به همان میزان دشمن عقب‌نشینی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت: درصد بالای مشارکت ملت در انتخابات پشتوانه‌ای قوی برای نظام به شمار می‌رود و باعث می‌شود مسؤولان در سطح بین‌المللی با اقتدار حضور یابند و از منافع کشور دفاع کنند.

وی افزود: در حالی که اگر مشارکت کمتر باشد، نه تنها استکبار جهانی قدرت‌نمایی بیشتری خواهد داشت بلکه مسؤولان نیز دلگرمی برای فعالیت بیشتر را از دست خواهند داد. شرکت در انتخابات حقوق سیاسی، عقلی و دینی ملت ایران است و آنان باید از این حق خود استفاده کنند.


آدرس کوتاه خبر: http://aynews.ir/23754

آی خبر © Aynews.ir 2007-2019