یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 04:26 ب ظ - 01(Jan) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان امروز سه شنبه اعلام کرد که برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران، باید سیستم پرداخت مالی مستقل از آمریکا ایجاد شود.

 او گفت که اروپا برای حفاظت از برجام به ایجاد سیستم‌های پرداخت مالی مستقل نیاز دارد.

وزیر آلمانی در گفت‌وگو با روزنامه «هندز بلات» افزود: زنده بودن توافق هسته‌ای بهتر از بحرانی است که ممکن است خاورمیانه را تهدید کند.»

«جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلستان نیز که به آمریکا سفر کرده است، امروز در سخنرانی در موسسه صلح آمریکا گفت که لندن در خصوص توافق هسته‌ای با ایران با دولت ترامپ اتفاق نظر نداشته و معتقد است که باید به این توافق پایبند ماند.

هانت روز دوشنبه گذشته نیز در گفت‌وگو با رادیو «بی. بی. سی»، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اتحادیه اروپا می‌تواند تبعات خروج آمریکا از برجام را کاهش دهد یا نه، از پاسخ مستقیم طفره رفت و گفت: «فکر می‌کنم گفتنش دشوار است. این یک نمونه از مواردی است که ما با رئیس‌جمهور ترامپ دچار اختلاف هستیم، و کاملا به صراحت هم اعلام کرده‌ایم که در این موضوع با او موافق نیستیم.»

«جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه با متهم کردن ایران به انجام فعالیت‌های ثبات‌زدا در غرب آسیا، گفت به نفع ایران است که برنامه هسته‌ای خود را احیا نکند.

ئیس‌جمهور آمریکا روز 18 اردیبهشت از برجام خارج شد و دور اول تحریم‌های کشورش را نیز علیه ایران بازاعمال کرد. اروپا همچنان خواستار حفظ این توافق است اما مقامات ایرانی بارها تصریح کرده‌اند که از پیشرفت امور با اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای رضایت ندارند./منبع:فارس

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386