سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 12:16 ق ظ - 12(Dec) 10 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: بین المللی - - شناسه: 3493

نخست‌وزیر ترکیه که پس از ناکامی در تشکیل کابینه ائتلافی، مأمور شکل دادن کابینه دولت انتخابات شد، 11 وزارتخانه را به اعضای احزاب مخالف پیشنهاد کرده است.

رسانه‌های ترک‌زبان روز چهارشنبه از پیشنهاد احمد داوود اغلو نخست‌وزیر ترکیه به احزاب مخالف برای پذیرش کنترل چندین وزارتخانه خبر دادند.

به نوشته پایگاه «دیلی صباح»، داوود اغلو که از سوی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه عهده‌دار تشکیل دولت موقت تا زمان برگزاری انتخابات مجدد، شده است، مجموعا 11 پست وزارتی را به اپوزیسیون پیشنهاد داده است.

بنا بر این گزارش، «دنیز بایکال»، «اردوغان توپراق»، «گولشن بیلجهان»، «الهان کسیچی» و «تکین بینگل» از حزب جمهوری‌خواه خلق، «کنعان تانریکولو»، «طغرل تورکس» و «مرال اکسنر» از حزب حرکت ملی و «لونت توزل»، «مسلم دوگان» و «علی حیدر غونچا» از حزب دموکراتیک خلق، 11 نفری هستند که به آن‌ها عضویت در کابینه موقت پیشنهاد شده است.

از دست دادن شمار زیادی از کرسی‌های پارلمانی حزب حاکم، عدالت و توسعه، در انتخابات موجب شد تا داوود اغلو نتواند به صورت تک‌حزبی دولت تشکیل دهد. اختلاف نظر جدی میان این حزب و احزاب رقیب همچنین باعث شد تا او در تشکیل کابینه ائتلافی نیز ناکام بماند و همین امر ناچارا ترکیه را به برگزاری انتخابات مجدد وادار کرده است.

قرار است تا زمان برگزاری انتخابات در روز 1 نوامبر (10 آبان)، دولت اشتراکی به ریاست داوود اغلو با مشارکت احزاب مختلف، مستقر شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در دفتر نخست‌وزیری گزارش داده است که افرادی که به آن‌ها برای وزارت پیشنهاد شده، تا ساعت 6 بعد از ظهر روز پنج‌شنبه برای پذیرش یا رد این سمت زمان دارند.

بر اساس قانون اساسی ترکیه، در صورتی که پستی در کابینه خالی بماند و احزاب آن‌ها را نپذیرند، آن سمت به نامزدهای مستقل خارج از پارلمان سپرده می‌شود.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386