یکشنبه, 04 مهر 1400 ساعت 03:50 ق ظ - 09(Sep) 26 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری

on دوشنبه, 22 شهریور 1400 12:35
رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری

مهری ترکمنی زندی – بر اساس نتایج تحقیق دانشگاهی یک رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری وجود دارد.

امام جمعه تبریز با اشاره به کم‌کاری دولت‌ها در تامین ظرفیت‌های جدید تولید برق در کشور متذکر شد: دولت‌ها به نصف تکالیف خود در ایجاد نیروگاه عمل کرده‌اند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به اهمیت بحث حجاب اظهار کرد: باید با فرهنگ‌سازی در مقوله‌ی حجاب، این موضوع به یک باور اندیشه‌ای و گفتمان اجتماعی تبدیل شود.

وی مواجهه منطقی را بهترین راه در بحث حجاب عنوان کرد و افزود: حجاب در امنیت اجتماعی نیز اثر دارد و اهالی فرهنگ و تبلیغ باید این موضوع را به صورت مستدل به خانواده‌ها تبیین کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه بی‌حجابی اکنون از سوی غربی‌ها به یک فرهنگ تبدیل شده است و باید به‌صورت منطقی روشن شود و زنان جامعه بدانند که حجاب زینت است.

آل‌هاشم با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری، خطاب به رئیس‌جمهور منتخب گفت: ما در چهار محور مطالبه داریم البته باید دقت کنیم که مطالبه‌گری بایستی درون‌گفتمانی و علاج‌جویانه باشد نه انتقام‌جویانه و از ویژگی‌های مطالبه‌گری می‌توان به حفظ حرمت، رعایت انصاف، اجتناب از داوری عجولانه، پرهیز از بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی اشاره کرد.

وی ادامه داد: اولین مطالبه‌ی ما از دولت سیزدهم درخصوص بیانیه گام دوم انقلاب است که این بیانیه باید برای دولت نقشه راه شود و دولت تحقق این بیانیه را ریل‌گذاری کند.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: دومین مطالبه‌ی ما جبران عقب‌ماندگی‌هایی است که عمدی یا سهوی به وجود آمده است و دولت جدید باید سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب را در حوزه‌های مختلف پیگیری و عملیاتی کند.

وی مطالبات کوتاه مدت را سومین خواسته‌ی مردم از دولت سیزدهم برشمرد و افزود: مطالبات کوتاه‌مدت عبارت است از تلاش برای تدوین برنامه هفتم توسعه بر مبنای بیانیه‌ی گام دوم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب است.

آل‌هاشم تاکید کرد: چهارمین مطالبه ما اقدامات فوری و اولویت‌دار از جمله تلاش شبانه‌روزی برای کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی و مقابله با ویروس کرونا است.

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از خاموشی‌های اخیر، قطعی‌های برق را کلافه‌کننده عنوان کرد و گفت: ۱۸ روز از تابستان ۱۴۰۰ می‌گذرد و با توجه به شرایط موجود، احتمال تداوم این وضعیت وجود دارد و سوال اصلی این است که علت خاموشی‌ها چیست.

امام جمعه تبریز با اشاره به کم‌کاری دولت‌ها در تامین ظرفیت‌های جدید تولید برق در کشور متذکر شد: دولت‌ها به نصف تکالیف خود در ایجاد نیروگاه عمل کرده‌اند و ظرفیت جدیدی در این خصوص ایجاد نشده است تا در این مواقع به داد کشور برسد.

وی اضافه کرد: صاحب‌نظران صنعت برق و انرژی علت اصلی را فاصله‌ی زیاد بین تولید و مصرف برق می‌دانند بطوریکه اکنون ۱۱ هزار مگاوات فاصله بین تولید و مصرف برق وجود دارد و در کنار این مشکل، گرمای بی‌سابقه و تداوم خشکسالی سال‌های قبل نیز تاثیرگذار است.

امام جمعه تبریز، به افزایش مصرف مردم از وسایل سرمایشی نیز اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته در بحث استفاده از وسایل سرمایشی در ساعت اوج مصرف تنها ۱ درصد افزایش مصرف وجود داشت اما امسال ۱۳ درصد بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: علت عدم پایبندی به جدول قطعی نیز این است که بخشی از تجهیزات کنترل فرکانس به دلیل شدت بار مصرف از مدار خارج شده و امکان کنترل از دست توانیر خارج می‌شود.

آل‌هاشم با انتقاد از مدیریت بحران گفت: ما احساسی حرف نمی‌زنیم و مشکلات را می‌گوییم اما وقتی که آب هم قطع می‌شود، مدیدیت بحران کجا است؟! اگر فردی به صورت روتین و روزمره کار می‌کند، مدیران برق و آب در وزارت نیرو باید در مواقع بحرانی برنامه‌ریزی داشته و کار کنند.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386