یکشنبه, 23 خرداد 1400 ساعت 12:08 ق ظ - 06(Jun) 13 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

یخچال تاریخی له له بیگ یکی از قدیمی ترین یخچال های تاریخی تبریز است که طی دهه های گذشته، توسط شهرداری تبریز خریداری شده بود ولی به دلیل عدم استفاده از آن و آسیب های محیطی، این بنای ارزشمند در آستانه تخریب و نابودی قرار گرفته بود.

 

 شهردار منطقه ۸ تبریز از تهیه طرح مرمتی و آغاز عملیات مرمتی این یخچال تاریخی، طی روزهای آتی خبر داد.

علی مدبر اظهار کرد: یخچال تاریخی له له بیگ یکی از قدیمی ترین یخچال های تاریخی تبریز است که طی دهه های گذشته، توسط شهرداری تبریز خریداری شده بود ولی به دلیل عدم استفاده از آن و آسیب های محیطی، این بنای ارزشمند در آستانه تخریب و نابودی قرار گرفته بود.
وی تشریح کرد: در نتیجه با کار کارشناسی شده، نقشه های مرمتی این مجموعه تهیه و عملیات پیش مرمتی و ساماندهی این یخچال طی روزهای اخیر توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه ۸، آغاز شده است.
وی در ادامه گفت: این بنا دارای طاق گنبدی بوده که به دلیل رطوبت ترک های عمیق در آن ایجاد شده و به دلیل نبود کانال این بنا شدید در معرض رطوبت بوده است که طی روزهای اخیر اقدامات پیش مرمتی این بنا از جمله پاک سازی داخل بنا و سبک سازی سقف مجموعه انجام شده و در روزهای آینده به مناقصه عمومی خواهد رفت.
مدبر افزود: امیدواریم با مرمت اصولی این مجموعه، مهارت و دانش معماران گذشته باز تعریف و این عنصر معماری گمشده در فضای شهری امروز احیا شود تا در آینده نزدیک از این یخچال به عنوان کاربری های فرهنگی و گردشگری، استفاده بهینه شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، یخچال له له بیگ( یوشاری) یکی از یخچال های تاریخی شهر تبریز و مربوط به دوران قاجار است که با ۶۰۰ متر مربع وسعت از یخچال های مهم قاجاری تبریزمحسوب شده و در کوی شهید یوشاری واقع شده است.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386