سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 09:49 ب ظ - 01(Jan) 21 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

image 

امام جمعه تبریز با اشاره به آغاز مذاکرات دولت با اروپا برای حفظ برجام پس از خروج یک جانبه و غیرقانونی آمریکا، گفت: دولت در جریان مذاکرات با اروپاییان تضمین‌های بسیار جدی و قوی اخذ کند.

 حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز، با بیان این‌که رئیس جمهور آمریکا ادامه‌ی اقدامات فتنه گرانه‌ی خود و وعده‌ی شوم انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را عملی کرد، تشریح کرد: همزمان با آغاز هشتمین دهه‌ی حیات ننگین رژیم صهیونیستی، این دولت بخش دیگر توطئه‌ی اشغال اراضی فلسطین به ویژه بیت المقدس را با پشتیبانی آمریکا اجرا کرد که همزمان این رویداد شوم نظامیان صهیونیست، مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین معترض به این موضوع را به گلوله بستند.

وی افزود: بیش از ۷۰ نفر از مردم فلسطین شهید و سه هزار نفر توسط رژیم صهیونیستی زخمی شدند که در این راستا برخی حکام عربی و سایر کشورهای اسلامی هیچ واکنشی به آن نشان ندادند و این مایه تاسف برای جامعه جهانی است. 

وی با بیان این‌که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با انجام اقدامات اخیر با همکاری یکدیگر، به بیش از یک میلیارد مسلمان جهان دهن کجی کردند، بیان کرد: آمریکا با رژیم صهیونیست دست به دست داده‌اند تا پاره تن اسلام را زیر پا بگذارند و مسلمانان جهان را جریحه دار کنند.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم با اشاره به آغاز مذاکرات دولت با اروپا برای حفظ برجام پس از خروج یک جانبه و غیرقانونی آمریکا، تصریح کرد: دولت در این راستا تصمیم گرفته جهت حفظ منافع کشور، این توافق نامه را با سایر کشورها بررسی کند که در این راستا وزیر امور خارجه‌ی کشورمان با سفر به کشورهای روسیه، چین و بلژیک مذاکرات اولیه را با این کشورها آغاز کرد.

وی با تاکید بر این‌که طبق فرموده‌ی مقام معظم رهبری به اروپاییان هیچ اطمینانی نیست، افزود:  این مذاکرات اگر بهانه غربی ها در عرصه بین المللی را از بین ببرد و منافع ملی ما را تامین کند، اشکالی ندارد اما تجربه چندسال گذشته ثابت کرده که اروپا میدان را خالی می‌کند از این رو انتظار می رود دولت در این مذاکرات، تضمین های بسیار جدی و قوی تر از اروپاییان اخذ کند تا ادامه کار با حداقل مشکلات انجام گیرد.

وی با بیان این‌که دستگاه های اجرایی خود را هرگز به نتیجه ی مذاکرات دلخوش نکنند، بیان کرد: ضرورت دارد مسئولان دولتی بحث اقتصاد مقاومتی و تولید ملی کشور را جدی بگیرند و از ظرفیت های داخلی استفاده کنند.

نماینده ی ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از وضعیت فروشگاه های لباس زنانه در تبریز، افزود: عرضه برخی لباس‌های زنانه توسط فروشندگان مرد و در معرض قرار گرفتن در ویترین ها، در شان و منزلت نظام‌جمهوری اسلامی نیست، در برخی فروشگاه ها پوشش های نامناسب از  جمله مانتوهای جلوباز به فروش می رسد که ضرورت دارد جلوی فروش این اجناس گرفته شود.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم با اشاره روز اهدای عضو، یادآور شد:  اهدای عضو یعنی اهدای زندگی است کسانی که دچار مرگ مغزی می شوند در وصیت نامه های خود به استفاده از اعضای بدنشان جهت پیوند عضو فرد دیگری توصیه کنند، در این راستا مسئولان پزشکی استان از افرادی که خواستار اهدای عضو هستند به نحو احسن استفاده کنند. 

  وی با اشاره به ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی موزه ها، اظهار کرد: میراث برجای مانده از گذشتگان آیینه ی عبرت تاریخ بشر است و موزه ها همواره در خدمت توسعه جامعه هستند و آحاد مردم نسبت با پاسداشت میراث فرهنگی همگی مسئول هستند. 

 امام جمعه تبریز در بخش دیگر سخنان با تاکید بر این‌که همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم، گفت: رعایت و صرفه جویی در مصرف آب مسئله بسیار مهم است و اگرچه استان ما امسال بارندگی زیاد داشته اما این دلیل نمی شود که در مصرف آب صرفه جویی نکنیم؛ چرا که با این وضع در تابستان با بحران کم آبی مواجه می شویم.

 نماینده‌ی ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره با روز روابط عمومی، یادآور شد: روابط عمومی ها آیینه ی سازمان ها هستند و مدیران باید در تعیین آن‌ها دقت زیادی داشته باشند و ضرورت دارد مدیران سازمان روابط عمومی ها را ارج نهند.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386