شنبه, 28 دی 1398 ساعت 06:22 ب ظ - 01(Jan) 18 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار شورای شهر تبریز با بیان اینکه تبریز از خشکی دریاچه ارومیه آسیب زیادی می‌بیند، گفت: هر روز باید از مشکلات کم آبی حرف بزنیم؛ چرا که وظایف سنگینی در قبال منابع آبی داریم.

 سعید نیکو خصلت در صحن علنی شورا با اشاره به مشکلات کم آبی کشور، اظهار کرد: برخی از مشکلات کشورمان به دنبال توسعه نیافتگی جامعه و انسان‌هاست، به عنوان مثال در شرایط بحرانی بازار ارز مردم به خرید دلار هجوم می‌آورند، همچنین با وجود مشکلات کم آبی در مصرف آب صرفه‌جویی نمی‌شود. بر این باورم همه باید از خودشان بپرسند که می‌خواهیم تغییر کنیم یا نه؟ 

وی با اشاره به مطالبه مردم برای مشخص شدن مسیرهای ویژه دوچرخه سواری، اظهار کرد: شهرداری تا یک ماه آتی نسبت به این مطالبه مردم پاسخ مناسب دهد.

این عضو شورا با بیان اینکه طرح جامع فضای سبز در حال تدوین است، ادامه داد: طرح جامع فضای سبز در کمیسیون محیط زیست تدوین می‌شود که طبق برنامه در آینده معاونت شهرسازی شهرداری و کمیسیون شهرسازی شورا هم به این موضوع ورود می‌کنند.

وی با اشاره به تحقیقات کمیسیون محیط زیست در خصوص بازچرخانی آب تبریز، خاطرنشان کرد: موفقیت در بازچرخانی تبریز منجر به کاهش وابستگی به زرینه‌رود و افزایش آب ورودی به دریاچه ارومیه می‌شود، همچنین به عنوان برندی برای تبریز نشانگر توسعه یافتگی این شهر تلقی می‌شود.

نیکو خصلت در ادامه همراهی تمامی دستگاه‌ها را لازمه‌ی رفع مشکلات حاشیه‌نشینان تبریز دانست و تأکید کرد: برای رفع حاشیه نشینی باید اقدام جدی انجام شود.

وی با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای شورا از پارک بزرگ تبریز، گفت: درختان این منطقه علی‌رغم خاک غنی در حال خشک شدن است، در مقابل توسعه‌ی فضای سبز در عون بن علی با آن خاک نامناسب همچنان در برنامه دارد.

انتهای پیام

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386