دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 11:56 ب ظ - 12(Dec) 09 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی: پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیس 

معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی بر نقش مردم در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد. 

بابک محبوب علیلو در کارگاه «آموزش‌های حقوقی پیش از ازدواج» با اشاره به نرخ رو به رشد جرایم و آسیب‌های اجتماعی، گفت: پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست. 

 وی بر نقش سران دفاتر ازدواج و طلاق در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه مسائل مربوط به خانواده‌ها تأکید کرد و از آنان خواست با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مردمی «سجام» به نشانی اینترنتی www.sajam.adliran.ir  ثبت نام و به این طریق برای مشارکت در پيشگيري از آسیب‌های اجتماعی و جرایم اعلام آمادگی کنند. 

وی بر ارتباط مؤثر معاونت پیشگیری و سازمان‌های مردم نهاد با یکدیگر و ایفای نقش این سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در کاهش آمار جرایم و آسیب‌های اجتماعی از جمله معضل طلاق تأکید کرد. 

 محبوب علیلو فاصله گرفتن از ارزش‌های اسلامی در جامعه را عمده علت بروز آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: آمار بالای طلاق به هیچ وجه زیبنده کشور نیست و سران دفاتر ازدواج و طلاق می‌توانند با آموزش‌های حقوقی پیش از ازدواج در کاهش طلاق نقش ایفا کنند. 

 وی از جمله علل اصلی طلاق زوجین در پنج سال اول زندگی را عدم آشنایی با مهارت‌های زندگی مشترک دانست و به اجرای آموزش‌های پیش از ازدواج در دو شهرستان مرند و اسکو به عنوان پایلوت اشاره کرد و گفت: آموزش حقوقی به زوجین در کنار آموزش‌های روانشناختی لازم است تا زوجین با حقوق و تکالیف متقابل خویش آشنا شده و به تثبیت و تحکیم بنیان خانواده استمرار بخشند. 

بر اساس این گزارش، در آذربایجان شرقی 228 دفترخانه ازدواج و طلاق وجود دارد که از این تعداد 74 دفتر طلاق بوده و از 74 دفتر طلاق نیز تعداد 34 دفتر در تبریز فعال است./ایسنا

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386