دوشنبه, 05 خرداد 1399 ساعت 02:50 ق ظ - 05(May) 25 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 استاندار آذربایجان شرقی:
46 درصد واحدهای فعال صنعتی استان با ظرفیت کمتر از 25 درصد کار می کنند
استاندار آذربایجان شرقی گفت: از سه هزار و 412 واحد فعال صنعتی استان بیش از یک هزار و 191 واحد معادل 46 درصد با ظرفیت کمتر از 25 درصدی کار می کنند.


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری، اسماعیل جبارزاده در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به نتایج طرح پایش واحدهای صنعتی استان اظهار کرد: بر اساس اطلاعات به دست آمده، از هفت هزار و 126واحد صنعتی استان سه هزار و 412 واحد فعال و سه هزار و 601 واحد غیرفعال است.

وی با بیان این که اکثر واحدهای فعال با حداکثر ظرفیت کار نمی کنند، افزود: در بین واحدهای فعال استان، یک هزار و 191 واحد معادل 46 درصد واحدها با ظرفیت کمتر از 25 درصد کار می کنند و 414 واحد معادل 16 درصد واحدها با ظرفیت بیشتر از 76 درصد به فعالیت مشغول هستند و یک هزار و پنج واحد صنعتی استان معادل 38 درصد واحدها نیز با ظرفیتی بین 26 تا 75 درصد کار می کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به قابلیت های صنعتی و تجاری استان، خاطرنشان کرد: این استان یکی از قطب های صنعتی کشور است و عمده سرمایه گذاری های بخش صنعت در استان توسط بخش خصوصی انجام گرفته است.

جبارزاده در ادامه به مشکلات بخش خصوصی و صنایع استان در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: بخشی از این مشکلات متاثر از مسایل کلان ملی مانند تحریم و محدودیت های اقتصادی و بخشی متاثر از مسایل استانی است.

وی با بیان این که از بدو ورود به استان ارزیابی مسایل و مشکلات صنعت و یافتن راهکارهای مناسب بر اساس شناخت وضعیت موجود را در دستور کار قرار دادیم، افزود: در یک سال گذشته گروهی متشکل از مشاوران اقتصادی و صنعتگران ماهر استان و تعدادی از دانشگاهیان متخصص در رشته اقتصاد مسایل و مشکلات بخش صنعت معدن و تجارت را بررسی کرده اند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که برای ورود دقیق و علمی در بخش صنعت نیاز به اطلاعات به روز داریم، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت در این راستا طرح پایش واحدهای صنعتی را از سه ماه پیش آغاز کرده و در این مدت 80 درصد از واحدهای صنعتی دارای پروانه استان به صورت مستقیم مورد بازدید کارشناسان این سازمان قرار گرفته است.

جبارزاده گفت: با اتمام این طرح در یک ماه آینده می توانیم بگوییم که اطلاعات دقیق از تمام واحدهای صنعتی فعال و غیرفعال و گزارشی از مسایل و مشکلات عمومی بخش صنعت استان در دسترس است که بر اساس آن می توانیم این بخش را مدیریت کنیم.

وی به تشکیل شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و ستاد حمایت از تولید در استان اشاره کرد و گفت: امروز فضایی در استان ایجاد شده که مسوولان اجرایی در ارتباط مستقیم با اهالی تولید و صنعت هستند و در سایه این تلاش ها آذربایجان شرقی به یکی از امن ترین استان ها برای سرمایه گذاری تبدیل شده است.

جبارزاده افزود: نوع برخورد سازمان ها با سرمایه گذاران و فضای بخش تولید و صنعت کاملا متفاوت با گذشته است و تمام مسوولان اجرایی استان در خدمت سرمایه گذاری، تولید، صنعت و توسعه تجارت هستند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص اولویت های استان برای جذب سرمایه گذاری، گفت: بر اساس سند تدبیر توسعه استان، بخش معدن اولویت اول سرمای ه گذاری در استان است و پتانسیل های گسترده این بخش فرصت خوبی برای حضور سرمایه گذاران محسوب می شود.

جبارزاده با اشاره به امضای قرارداد طرح نفلین سینیت سراب، خاطرنشان کرد: با تلاش و پیگیری مسوولان و نمایندگان استان در یک سال گذشته قرارداد اجرای این طرح که 20 سال بلاتکلیف بود، با یک شرکت آلمانی امضا شد و با انتقال دانش فنی این طرح در هشت ماه آینده، قدم بزرگی در جهت توسعه بخش معدن استان برداشته می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386