یکشنبه, 04 مهر 1400 ساعت 04:17 ق ظ - 09(Sep) 26 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری

on دوشنبه, 22 شهریور 1400 12:35
رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری

مهری ترکمنی زندی – بر اساس نتایج تحقیق دانشگاهی یک رابطه مستقیم بین کیفیت سود و اندازه شرکت های ایرانی و فرصت های سرمایه گذاری وجود دارد.

امام جمعه تبریز:

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با بیان اینکه باید مطالبه از منتخبان، وظیفه محور باشد نه انتقام‌جویانه و نه سهم‌خواهانه، تاکید کرد: در مطالبه‌گری رعایت انصاف، شجاعت، صراحت و موقعیت‌شناسی باید رعایت شده و  از هرگونه سیاه‌نمایی پرهیز شود.


وی با بیان اینکه چهار مطالبه از دولت سیزدهم وجود دارد، افزود: دولت جدید باید برای بیانیه گام دوم انقلاب ریل‌گذاری کرده و مطالبه‌های راهبردی را در حوزه‌های مختلف عملیاتی و پیگیری کند.
امام جمعه تبریز اظهار کرد: مطالبه‌های کوتاه مدت یعنی تلاش برای تدوین برنامه برای پیشرفت کشور و  مطالبه‌های فوری یعنی تلاش شبانه‌روزی برای کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و کرونا دو مطالبه دیگر از دولت سیزدهم است.
وی با اشاره به مناسبت هفته و اهمیت بحث حجاب خاطر نشان کرد: باید با فرهنگ‌سازی در مقوله‌ حجاب، این موضوع به یک باور فکری و گفتمان اجتماعی تبدیل شود.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم مواجهه منطقی را بهترین راه‌حل در بحث حجاب دانست و ادامه داد: حجاب در امنیت اجتماعی نیز اثر دارد و اهالی فرهنگ و تبلیغ باید این موضوع را به صورت مستدل به خانواده‌ها تبیین کنند.
 امام جمعه تبریز با اشاره به خاموشی‌های اخیر، قطعی برق را کلافه‌کننده عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود، احتمال تداوم این وضعیت وجود دارد و سوال اصلی این است که علت خاموشی‌ها چیست؟
وی افزود: صاحب‌نظران صنعت برق و انرژی علت اصلی را فاصله‌ زیاد بین تولید و مصرف برق می‌دانند به طوریکه اکنون ۱۱ هزار مگاوات فاصله بین تولید و مصرف برق وجود دارد و در کنار این مشکل، گرمای بی‌سابقه و تداوم خشکسالی سال‌های قبل نیز تاثیرگذار است.
امام جمعه تبریز با اشاره به افزایش استفاده مردم از وسایل سرمایشی اضافه کرد: طی سال‌های گذشته در بحث استفاده از وسایل سرمایشی در ساعت اوج مصرف تنها یک درصد افزایش مصرف وجود داشت اما امسال ۱۳درصد بیشتر شده است.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386