سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 12:29 ق ظ - 01(Jan) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 264

 مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی خواستار مشخص شدن نقش پليس و ميزان كم كاري آنها نيز در تصادفات و نیز تعیین سهم هر دستگاه در تصادفات جاده ای شد.

خلیل محبت خواه بعد از ظهر شنبه در جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت آذربایجان غربی  با اعلام اینکه در حال حاضر به دليل گزارشهاي پليس از تصادفات جاده اي و مقصر دانستن راه و شهرسازي در اين تصادفات، مديران شهرستاني اين اداره كل با مشكل عديده اي به لحاظ آراي دادگستري مواجه و همه آنها به قيد ضمانت آزاد هستند، اعلام کرد: نقاط حادثه خیز از لحاظ تابلوگذاري، خط كشي و نصب گاردريل و همچنين اصلاحات هندسي بهبود یافته تا ميزان تصادفات در آنها، روز به روز كاهش يابد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اعلام اینکه اقدامات اساسي براي بهسازی 53 نقطه حادثه خيز به ترتيب اولويت در برنامه ريزیهای اداره كل راه و شهرسازی استان انجام شده، اظهار داشت: همانطور که با توجه به کاهش میزان تصادفات و تلفات طی امسال،علاوه بر پليس، ديگر ادارات نيز در كاهش تصادفات نقش داشته و بايد نقش ديگر سازمانها به جز پليس نيز در اين موفقيت ها لحاظ شود.

محبت خواه یادآور شد: در هر موقعیتی كه نياز به همراهی اين اداره كل براي اثرگذاری بر ترافيك و تصادفات باشد، آماده همكاری هستيم و نيروی انسانی و تجهيزات لازم را در اين خصوص در اختيار سازمانها قرار مي دهيم.

سهم هر دستگاه از تصادفات و تلفات مشخص شود

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی هم در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم اصلاح نقاط حادثه خیز محورهای ارتباطی بین شهری و روستایی، افزود: اصلاح نقاط حادثه خیز محورهای ارتباطی استان با توجه به مرزی بودن و تردد خودروهای سنگین برای کاهش حوادث و تلفات رانندگی ضروری است.

وی خواستار اولویت بندی اجرای طرح های ایمن سازی نقاط حادثه خیز شد و با بیان اینکه در این راستا باید کارگروه ویژه ای برای اولویت بندی اجرای طرحها تشکیل شود، اظهار داشت: با نگاه كارشناسي مي توان آسيب هاي تصادفات جاده اي را روز به روز كاهش داده که با توجه به هزینه های سنگین بیمه ها، این بخش مي تواند با سرمايه گذاري بخشي از اين هزينه در ساخت راه و بزرگراه، ضمن افزايش بازدهي خود، در روند كاهش تصادفات و تلفات نيز تاثير گذار باشند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اعلام اینکه مسئولان باید در نقاطی که امکان اصلاح سریع نقاط حادثه خیز وجود ندارد، اقدام به نصب تابلوهای هشدار دهنده کنند، اعلام کرد: مردم و راننندگان نیز باید با رعایت قوانین و مقررات، سرعت مطمئنه، بستن کمربند ایمنی و اطمینان از سالم بودن خودرو به کاهش تلفات کمک کنند.

افزایش 10 درصدی كرايه آژانسهای تلفني در بوكان و مياندوآب

دبير شوراي ترافيك آذربايجان غربي نیز در این جلسه از افزایش 10 درصدی میزان كرايه آژانس هاي تلفني در بوكان و مياندوآب خبر داد و گفت: كرايه اين آژانس ها تا8 هزار ريال بوده كه كرايه حمل و نقل با آژانس هاي درون شهري در دو شهر بوكان و مياندوآب نيز با افزايش 25 درصدي روبه رو شد.

پیمان آرامون اضافه كرد: علاوه بر آن در شهرستان بوكان نيز بر اساس تصميم اعضاي كميته حمل و نقل و سوخت و پيشنهاد شوراي اسلامي اين شهر، كرايه اتوبوس از 750 تا یک هزار  ريال به یک هزار تا یک هزار و 200  ريال افزايش مي يابد.

وي اظهار داشت: بر اساس برآوردهاي انجام شده در سال جاري هزينه نگهداري تاكسي 24 درصد، هزينه نگهداري خودروهاي آژانس درون شهري 23 درصد و هزينه نگهداري اتوبوس هاي درون شهري 40 درصد افزايش يافته است.

آرامون اظهار اميدواري كرد: با افزايش هاي انجام شده، ميزان دريافت هاي غيرقانوني كرايه در اين شهرها كاهش يافته و رضايت شهروندان و رانندگان بيش از پيش شود.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386