دوشنبه, 05 خرداد 1399 ساعت 02:05 ق ظ - 05(May) 25 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 4939

 وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: افزایش نرخ جرایم رانندگی کمک به سلامت مردم است همان گونه که افراد سیگاری هزینه سیگار را خودشان باید بپردازند چرا که 90 درصد سرطان های ریه ناشی از مصرف سیگار است.


به گزارش ایرنا - سید حسن هاشمی روز یکشنبه در همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا افزود: 10 برابر کشته های تصادفات مجروحیت و معلولیت داریم که دو یا سه هزار میلیارد هزینه می کنیم. از سوی دیگر 6 برابر ظرفیت زندان ها زندانی داریم که بخشی از آنها به دلیل تصادف و نداشتن بیمه در زندان ها بسر می برند.
وی با مثال آوردن این که در سراوان یک نفر نان آور 11 نفر است، گفت: چنانچه برای این یک نفر اتفاقی رخ دهد، مجروح شود و یا کشته شود، بقیه اعضای خانواده چه کاری باید انجام دهند؟
وزیر بهداشت گفت: در حوزه بهداشت و درمان تلاش کرده ایم تا حضور در صحنه بهتر از گذشته باشد. به عنوان مثال، در بخش اورژانس بیمارستانی هزار و 500 میلیارد تومان بابت توسعه و تجهیز هزینه کردیم این در حالی است که امداد هوایی یا آمبولانس هوایی نیز مهم است.
هاشمی گفت: وقتی بالگرد را آماده می کنیم، می گویند جایگاه سوخت نیست. جایگاه سوخت را درست می کنیم می گویند آشیانه نیست. چنانچه عزم و همتی باشد، بسیاری از این مسیرها را سریع تر طی می کنیم.
وی خطاب به مدیران راهور گفت: تصادفات دست شما نیست. دست ما هم اصلا نیست. این که مردم آسیب نبیند یا فوت نشوند در بعد از تصادف به عهده ماست اما این که تصادفی اتفاق نیفتد دست ما نیست. کار ما بعد از حادثه شروع می شود، به همین منظور صنعت خودرو، راه و شهرسازی و از همه اینها مهم تر اشتغال، کاهش آسیب های اجتماعی و روح و روان مردم از همه مهم تر است چرا که بخشی از تصادفات ناشی از خستگی است. از سوی دیگر باید به خودروهایی که بیشتر آسیب می زنند نمره ندهید.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که آمار تلفات ما در تصادفات از کشورهای آفریقایی بالاتر است، گفت: این در حالی است که فرهنگ چند هزار ساله داریم. در عرصه های مختلف علمی مقام اول و در منطقه مقام شانزدهم را داشته و در حوزه های دفاعی قدرت اول منطقه هستیم اما نمی توانیم این مشکل را حل کنیم. نمی توانیم آلودگی هوا را حل کنیم.
هاشمی با اشاره به ناکارآمدی برخی از بخش ها گفت: از حرف های تکراری و تعارف بگذریم و بیاییم مشکلات را حل کنیم. کشوری که جزو قدرت های هسته ای جهان است. در علوم مختلف پزشکی سرآمد است. در نانو فناوری رتبه هفتم یا هشتم جهان را دارد، نمی تواند مردم را توانمند کند.
هاشمی به دانشگاه های صداوسیما و رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه ها به جای این که دروغ بگویند، تهمت بزنند، آن را به جان این و این را به جان آن بیندازند؛ بیایند مردم را توانمند کنند.
وی با بیان این که کمترین رشد در زمینه اعتبارات در دو سال گذشته به حوزه بهداشت و درمان مربوط بوده، گفت: این در حالی است که بیشترین اخبار و تریبون را وزارت بهداشت در اختیار دارد. این که چقدر پول داده شده، واقعیت نیست. هرچه پول از جیب ما کم می کنند بگذارند برای کاهش تصادفات. چرا باید بعد از 37 سال خودروی ملی ما این باشد؟ یکی از اشکالات این است که کسی نمی خواهد در نظام جمهوری اسلامی بده شود. برای همین تصمیم نمی گیرند و موضوع را رها می کنند.
هاشمی ادامه داد: در مورد یارانه ها، تصادفات و کشته ها صحبت ها می شود اما تصمیم نمی گیرند. در صورتی که اگر صنعت ریلی را در شهرهای بزرگ توسعه دهیم، به کاهش آلودگی و کشته ها می رسیم. این در حالی است که آمار موتورسیکلت ها و کشته ها وحشتناک است تا جایی که شایع ترین علت آلودگی هوا نیز موتورها هستند. چرا نمی توانیم موضوع موتورسیکلت ها را حل کنیم؟ ادعا داریم دنیا را می توانیم اداره کنیم و هزار و یک ادعای دیگر هم داریم. در حالی که برای رفع مشکل موتورسیکلت ها حداقل بیاییم به تجربه و دانش دنیا مراجعه کنیم. یا موتورهای ایمن تری بسازیم.
وی ادامه داد: وزیر بهداشت می گوید تخلفات پزشکی را ولش کن چون پزشکان با ما بد می شوند. قوه قضائیه، صنف روحانیت و سایر بخش ها همینطور. می گویند اگه صنعت را گیر بدهیم یک عده دارند نان می خورند این در حالی است که در برخی از بخش ها از جمله غذا و کشاورزی نیز مشکل داریم و برخی از امور را معطل نگه داشته ایم، در حالی که در کل دنیا در زمینه تصادفات، جریمه سنگین و برخورد شدید را بازدارنده می دانند. بر این اساس می توان گفت افزایش جرایم رانندگی کمک به سلامت مردم است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386