چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 08:00 ب ظ - 12(Dec) 11 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 5046

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: از امروز 16 فروردین سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی سال تحصیلی آینده سراسر کشور به نشانی اینترنتی www.irtextbook.ir راه اندازی می شود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، لیدا نیک، ادامه داد: سال گذشته فروش کتاب های ابتدایی به صورت الکترونیکی در مناطق 19گانه شهر تهران انجام شد، اما امسال در سراسر کشور انجام می شود و دانش آموزان می توانند از 16 فروردین به صورت انفرادی یا گروهی توسط مدیران مدارس نسبت به ثبت نام کتاب درسی خود برای سال تحصیلی آینده اقدام کنند.
نیک روش با بیان اینکه همه کتاب های درسی بجز کتاب های درسی پایه دهم که در دست آماده سازی است، سفارش چاپ آن به شرکت های طرف قرارداد ارسال شده است، افزود: حدود هزار عنوان کتاب با حدود 130 میلیون تیراژ کتاب برای سال تحصیلی آینده تولید می شود.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در خصوص وجه تمایز برنامه های سال جدید با سال گذشته گفت: تعداد عناوین جدید التألیف پایه دهم بیشتر است وکتاب های جدید التألیف در این پایه چند برابر گذشته است، ضمن اینکه فروش اینترنتی در مقطع ابتدایی در سال گذشته به صورت آزمایشی فقط در تهران انجام شده است اما امسال این کار در کل کشور انجام می شود.
وی تصریح کرد: تفاوت دیگری که در سامانه وجود دارد این است که سال گذشته ابتدا بخش فروش اینترنتی انفرادی را فعال کردیم و دانش آموزان برای مدت طولانی به صورت انفرادی می توانستند در آن ثبت نام کنند اما امسال به صورت همزمان ثبت نام گروهی نیز فعال است و اگر دانش آموزان امکانات لازم را برای ثبت نام نداشتند، مدیران مدارس به صورت گروهی می توانند کار ثبت نام کتاب های درسی را انجام دهند.
نیک روش اضافه کرد: سال گذشته در ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی و جابجایی دانش آموزان مشکلاتی وجود داشت؛ برای نمونه دانش آموزی چند بار ثبت نام کرده بود و مدرسه و استان آنها جابجا شده و سهمیه این فرد تغییر کرده بود که امسال با تغییرات ایجاد شده در آخرین مرحله ثبت نام نیز سامانه را باز کرده و اگر جابجایی برای دانش آموزان صورت گرفته باشد، می توانند نسبت به اصلاح آخرین اطلاعات مدرسه اقدام کنند تا مشکلات سال گذشته وجود نداشته باشد.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا روش فروش کتاب های دوره ابتدایی و پیش دانشگاهی فقط به صورت الکترونیکی است یا از طریق کتاب فروشی ها نیز این کار صورت می گیرد؟»،خاطر نشان کرد: نه، فقط کتاب ها از طریق آموزش و پرورش توزیع می شود و به کتاب فروشی ها مرتبط نیست.
وی افزود: سال گذشته از طریق پست و از 15 مهر تا اواخر اسفند سامانه فروش اینترنتی باز بود و به صورت تک جلدی یا دوره ای دانش آموزان و معلمان اگر کتابی نیاز داشتند تقاضا داده و می توانستند از این طریق کتاب خود را در منزل دریافت کنند که امسال نیز این همکاری با شرکت پست انجام می شود.
نیک روش خاطرنشان کرد: مرحله اول ثبت نام در سامانه فروش اینترنتی انجام می شود و نحوه ارسال کتاب و تحویل آن نیز از طریق مدرسه است و از 15 مهر که ثبت نام انفرادی کتاب ها شروع می شود کتاب ها از طریق پست برای درخواست کنندگان ارسال می شود.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386