یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 04:16 ب ظ - 01(Jan) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 5160

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اقدامات ایران مانع از انتقال و ترانزیت بخش قابل توجهی از مواد مخدر به اروپا و امریكا می ‌شود.


به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، عبدالرضا رحمانی فضلی در دیدار با یوری فدتوف معاون دبیركل سازمان ملل و مدیر اجرائی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل (UNODC) افزود: تخصیص اعتبارات و تامین تجهیزات و امكانات مورد نیاز، ضرورت فعالیت UNODC در راستای جلب نظر كشورها برای دستیابی به شیوه های موثر ماندگاری معتادان بهبود یافته بر چرخه پاكی از موضوعات مهمی است كه می بایست مورد توجه قرار گیرد.
وی به اقدامات كشورمان در راستای كشف و ضبط صدها تن انواع مواد مخدر و افزایش آن به نسبت سال قبل‌ تر و همچنین افزایش قابل توجه كشفیات موادمخدر در فروردین ماه امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل آن اشاره كرد و اظهار داشت: این اقدام مانع از انتقال و ترانزیت بخش قابل توجهی از مواد به اروپا وامریكا می شود.
وی با تاكید بر ضرورت توانمند سازی كشاورزان افغانی و ممانعت از كشت بهاره خشخاش و تولید مواد مخدر در آن كشور، از طریق اجرای طرح های مهمی چون معیشت و كشت جایگزین در آن كشور از عدم همكاری كشورهای اروپایی و بویژه كشورهای واقع در مسیر بالكان انتقاد كرد.
دبیركل ستاد مبارزه با موادمخدر با گلایه از عدم مشاركت و همكاری كشورهای اروپایی با ایران در زمینه های مختلف مبارزه با مواد مخدر از جمله تخصیص اعتبارات و تأمین تجهیزات و إمكانات مورد نیاز تصرح كرد: هرگونه اقدام موثری در جهت كاهش میزان و حجم قاچاق موادمخدر از مسیر بالكان، مستلزم همكاری جدی و عملی آن كشورها در زمینه هایی چون كنترل دلیوری، پولشوئی، ردیابی منابع مالی ، كشف و مصادره اموال و دارایی های قاچاقچیان بین المللی ، شناسایی سران قاچاق و تبادل اطلاعات مربوط به فعالیت گروههای جنایتكار و قاچاقچیان است.
رحمانی فضلی همچنین بر ضرورت فعالیت UNODC در راستای جلب نظر كشورها، برای دستیابی به شیوه های موثر ماندگاری معتادان بهبود یافته بر چرخه پاكی، تاكید كرد و خواستار نقش آفرینی بیشتر كشورهای غربی ، در راستای مبارزه جدی و عملی با مواد مخدر شد.
همچنین یوری فدتوف معاون دبیركل سازمان ملل و مدیر اجرائی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تعهد جمهوری اسلامی ایران برای كشف و ضبط سالانه (٤٠) درصد از كل كشفیات مواد افیونی در سطح كشورهای جهان، از كشورمان بعنوان ' شریك راهبردی UNODC و جامعه جهانی و بین المللی ' نام برد.
فدتوف ضمن ابراز رضایت از ابتكار سه جانبه ایران، افغانستان و پاكستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر و تشكر از اداره و مدیریت ایران بر فعالیت هسته مدیریت عملیات مشترك، اظهار داشت: UNODC، به حمایت های خود از أعضاء و بویژه جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.
وی با اشاره به توفیقات كشورمان در جهت عملیاتی كردن اقدامات مختلف حوزه مبارزه و بالاخص عرصه كاهش تقاضا، درخواست كرد تا هماهنگی های لازم در جهت انتقال این تجارب مفید به سایر كشورهای منطقه صورت پذیرد.
فدتوف ضمن تشكر از اقدامات اخیر ایران در زمینه مبارزه با پولشوئی عواید ناشی از قاچاق مواد مخدر ، آمادگی دفتر UNODC را برای حمایت و پشتیبانی از برنامه مذكور اعلام و با پیشنهاد ایران ، برای میزبانی اولین نشست مسئولین مبارزه با مواد مخدر ٣٠ كشور واقع در مسیر بالكان موافقت كرد.
وزیر كشور از شب گذشته وارد نیویورك شده و در نشست های سه روزه مجمع عمومی پیرامون مسئله مواد مخدر و راه های مبارزه با آن شركت می كند.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386