شنبه, 28 دی 1398 ساعت 05:41 ب ظ - 01(Jan) 18 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 5547

مدیر‌کل امور مالیاتی استان زنجان گفت: شایعه دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده از دستگاه‌های کارت‌خوان به هیچ عنوان صحت ندارد و هیچ نوع مالیاتی وضع نمی‌شود مگر به موجب قانون باشد.

غلامرضا شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در طی روزهای گذشته خبری در رسانه‌ها و فضای مجازی در سطح کشور مبنی بر اخذ مالیات ارزش‌افزوده از تراکنش‌های خرید با کارت بانکی منتشر شد که این خبر صحیح نیست و از جانب مدیرکل دفتر روابط‌عمومی و فرهنگ‌سازی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تکذیب شد.

این مسئول ادامه داد: شایعه دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده از دستگاه‌های کارت‌خوان به هیچ عنوان صحت ندارد و هیچ نوع مالیاتی وضع نمی‌شود مگر به موجب قانون باشد یعنی این مالیات در مجلس شورای اسلامی و یا در سازمان امور مالیاتی تصویب و ابلاغ شده باشد و همه قوانین پس از تصویب و ابلاغ، لازم‌الاجرا هستند و تا زمانی که قانونی مبنی بر دریافت مالیات از تراکنش‌های خرید با کارت بانکی وجود نداشته باشد، این نوع مالیات دریافت نخواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان، خاطرنشان کرد: شایعه دریافت 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از تراکنش‌های بانکی دستگاه‌های کارت‌خوان در اختیار اصناف و کسبه، بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی انتشار عمومی یافته و موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم ساخته است که این خبر نادرست سبب بی‌اعتمادی برخی مردم به قوانین مالیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: کالاها و خدمات مشمول مالیات بر ارزش‌افزوده دقیقا در قانون مشخص شده است و پرداخت وجه کالا و خدمات از طریق کارت‌های اعتباری با دستگاه‌های POS بانکی به هیچ‌وجه موجب تعلق مالیات نخواهد بود.aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386