یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 05:18 ب ظ - 01(Jan) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
برگزاري ميزگرد علمي در فرماندهي انتظامي آذربايجان شرقي

رئيس دفتر تحقيقات كاربردي فرماندهي انتظامي استان آذربايجان شرقي از برگزاري ميزگرد علمي با موضوع « بسترهاي کنترل اجتماعي جرم در استان آذربايجان شرقي » خبر داد.


به گزارش آی نیوز به نقل از پايگاه خبري پليس، خانم شمسي محمد نژاد گفت: به منظور بررسي چالش هاي فرا روي فرماندهي انتظامي استان آذربايجان شرقي در حوزه جغرافياي خدمتي و دست يابي به راهکارهاي علمي و عملي برون رفت از اين مشکلات، ميزگرد علمي با موضوع بسترهاي کنترل اجتماعي جرم در استان آذربايجان شرقي با حضور جمعي از کارشناسان درون و برون سازماني فعال در امور اجتماعي و انتظامي برگزار گرديد.
وي در آغاز اين ميزگرد با اشاره به اهميت کنترل اجتماعي جرم گفت: آنچه مسلم است اينکه بقاي هر جامعه اي به نظم و ثبات بستگي دارد و براي ايجاد نظم و تنظيم روابط ميان اعضاي جامعه بايستي از طريق مکانيسم « کنترل اجتماعي» اقدام نمود چرا که در اين مکانيسم، نظم جامعه، بر اساس تشويق رفتارهاي مطلوب و تنبيه رفتارهاي نامطلوب سازماندهي مي شود.
سرهنگ نسودي رئيس مرکز مشاوره فرماندهي انتظامي استان در ادامه با اشاره به برآورد هاي اجتماعي بعمل آمده از جرايم واقع شده در استان به تشريح فعاليتهاي پليس آذربايجان شرقي در راستاي کنترل اجتماعي جرايم پرداخته و گفت:اجراي طرح شوراي معتمد محله از جمله مهمترين طرح هاي ناجا در اين خصوص است که هدف اصلي آن، ارتقاء شاخص هاي نظم و امنيت و افزايش سرمايه اجتماعي پليس از طريق بهره گيري از آحاد جامعه در تامين نظم و امنيت محلات در قالب تشكيل شوراي معتمد پليس و مشاركت واقعي مردم درامر نظارت، كنترل و پيشگيري از جرائم و آسيب هاي اجتماعي ويژه در محلات است.
در بخش ديگر اين ميزگرد جرايم شايع در استان، علل و زمينه وقوع جرايم و تيپ شناسي مجرمين توسط دکتر رادپور مدير گروه اجتماعي و فرهنگي استانداري، سرهنگ عليپور معاون عمليات استان، سرهنگ عسگراني جانشين پليس آگاهي استان و ساير اعضاي حاضر در جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
به عقيده دکتر محمود علمي، شکاف ايجاد شده بين نسلها که حاصل فناوري هاي اطلاعاتي، تغيير سبک زندگي انسان ها، وجود هنجارهاي خاص و فشار هنجارهاي عام بر جوانان، سياست زدگي جامعه، ضعف متخصصان امور اجتماعي در برنامه ريزي مسنجم مي باشد از جمله علل مهم وقوع جرايم در جامعه است. عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز در بخش ديگر سخنان خود چهار روش ( افزايش امکان مشاهده جرم ـ کاهش سود ارتکاب جرم ـ افزايش ريسک جرم و از بين بردن بهانه ها و زمينه هاي ارتکاب جرم ) را از جمله فنون خاص براي پيشگيري از وقوع جرايم عنوان کرد. گفتني است در پايان اين نشست، راهکارهاي علمي و عملي کنترل اجتماعي جرايم در سطح استان توسط کارشناسان مسايل انتظامي و اجتماعي مورد بررسي قرار گرفت.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386