یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 02:34 ق ظ - 01(Jan) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

آی نیوز؛ رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

دادگستری تبریز

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: مجازات جایگزین حبس فرصتی برای بازگشت محکوم به جامعه است.

 

جلسه ای به منظور بهره مندی از ظرفیت های قانونی برای صدور مجازاتهای جایگزین حبس و ضرورت تمهید مقدمات برای اجرای ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوّب سال ۱۳۹۲ و ایجاد رویه رویه عملی و اثربخشی اجرای مجازات جایگزین حبس با حضور قضات دادگاههای کیفری ۲ تبریز و دادگاههای کیفری تجدیدنظر استان تشکیل شد.
در این جلسه رئیس کل دادگستری استان با اشاره به وضعیّت زندان های استان، بر لزوم استفاده مطلوب از ظرفیّت قانونی برای کاهش جمعیّت کیفری استان تأکید کرد و گفت: مجازات جایگزین حبس فرصتی برای بازگشت محکوم به جامعه است.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری از قضات حاضر در جلسه خواست تا نهایت تلاش خود را برای اِعمال مجازات جایگزین حبس به کار برند.
در ابتدای جلسه معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۵ تعداد ۵۰۷ رأی در دادگستری استان در قالب جایگزین های حبس (یک مورد الزام به خدمات عمومی رایگان، یک مورد دوره مراقبت، ۴۹۹ مورد جزای نقدی، پنج مورد جزای نقدی روزانه و یک مورد محرومیّت از حقوق اجتماعی) صادر شده است؛ در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶ این آراء به ۸۵۷ مورد (۲۵ مورد الزام به خدمات عمومی رایگان، ۸۴۹ مورد جزای نقدی، یک مورد جزای نقدی روزانه و دو مورد محرومیّت از حقوق اجتماعی) افزایش یافته است.
رضا مسعودی فر از اعلام نیاز تعداد ۸۱۱ نفر برای «خدمات عمومی رایگان» در سال ۹۷ توسط دستگاههای اجرایی و مؤسسات عمومی استان خبر داد.
دادستان مرکز استان نیز با اشاره به کمبود ظرفیت زندان های استان و مشکلات عدیده خانواده زندانیان، بر فراهم کردن زیرساخت لازم و فرهنگ سازی در جامعه برای اجرای مجازات جایگزین حبس تأکید کرد.
در این جلسه مقرّر شد کارگروهی از قضات صاحب نظر تشکیل شود تا هم موانع و هم ظرفیّت های استفاده از مجازات های جایگزین حبس به تفصیل استخراج شود.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386