سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 12:29 ق ظ - 01(Jan) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

image 

تقی کرمی روز شنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها در هتل بزرگ مراغه اظهار کرد: این درحالیست که از زمان تاسیس شوراها در سال ۸۲ تا سال ۹۲، تنها یکهزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به دهیاری های استان پرداخت شده بود.

وی خاطرنشان کرد: در پنج سال گذشته ۴۰۵ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال به حساب دهیاری های شهرستان مراغه واریز شده و تنها در سال گذشته ۱۱۱ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال به دهیاران پرداخت شده که با نطارت شوراها و بخشداری ها هزینه شد.

کرمی گفت: همچنین در بین سال های ۹۲ تا ۹۷، ۶۹ میلیارد ریال به حساب روستاهای فاقد دهیاری در استان واریز شده که سهم مراغه از این محل پنج میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال بوده است.

کرمی همچنین به میزان آسفالت ریزی معابر روستایی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: در این مدت ۸۸۰ هزار مترمربع راه روستایی استان آسفالت ریزی شده که این رقم در پنج سال دولت تدبیر و امید یک میلیون و ۶۸۰ مترمربع بوده است.

مدیر کل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی همچنین به وظایف شوراهای منتخب مردم اشاره کرد و گفت: انتخاب فردی پاکدست، توانمند و کاردان به عنوان شهردار در شهرها و دهیار در روستاها، اصلی ترین وظیفه شوراهاست.

کرمی افزود: اگر شوراها در انتخاب خود به این اصل توجه ویژه داشته باشند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد در غیر اینصورت و با انتخاب نادرست، سایر وظایف شورا تحت الشعاع قرار می گیرد.

وی به دیگر وظایف شوراها نیز اشاره کرد و گفت: پیگیری مستمر مصوبات اجرایی شهردار توسط شوراها و همکاری متقابل با دستگاه ها و نهادهای از دیگر وظایف شوراها عنوان کرد.

کرمی همچنین به میزان بارش ها در استان اشاره کرد و افزود: میزان بارش ها در استان نسبت به میانگین ۳۰ سال گذشته ۱۶ درصد و نسبت به مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است./مهر

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386