سه شنبه, 08 مهر 1399 ساعت 11:19 ب ظ - 09(Sep) 29 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

جشنواره غذاهای سنتی آذربایجان‌شرقی با حضور تنی چند از اعضای شورای شهر در تبریز برگزار شد.

 در جنواره غذاهای سنتی آذربایجان‌شرقی که یک‌شنبه شب با حضور برخی اعضای شورای شهر تبریز برگزار شد، نفرات برتر در حوزه، تزئین، مزه و چیدمان انتخاب شدند.

ایران آهور عضو شورای شهر تبریز در حاشیه این جشنواره به خبرنگار فارس گفت: برگزاری این جشنواره کمک زیادی به حفظ سنت‌ها و زنده کرده غذاهای اصیل آذربایجان که از تنوع و ویژ‌گی‌های خاصی برخوردار است، خواهد کرد.

وی تصریح کرد: زندگی امروز شتاب بیشتری نسبت به گذشته دارد و این امر پرداختن به غذاهای اصیل و سنتی را کمرنگ کرده است اما برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها می‌تواند چاره بسیاری از معضلات در این خصوص باشد.

معصومه مختاری کارشناس تغذیه و داور این مسابقه که با دو تن دیگر از داوران در این جشنواره کار داوری را بر عهده داشت ضمن تقدیر از برگزارکنندگان مسابقه و شهرداری منطقه یک تبریز، برگزاری جشنواره را در سطح خوبی ارزیابی کرد.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره این بود تا غذاهای آذربایجان که از قدمت، تنوع و اصالت خاصی برخوردار است شناسانده شده و در چرخه و سبد غذایی شهروندان حفظ شود.

مختاری با گله از برخی مسئولان که از این‌گونه جشنواره‌ها حمایت نکرده و سنگ‌اندازی می‌کنند، خواستار دید باز در این زمینه شد.

در این مسابقه که 28 خانم به عنوان آشپز حضور داشتند، چهار نفر به عنوان نفرات برتر معرفی شدند و از بقیه شرکت‌کنندگان نیز تقدیر شد.

این جشنواره به همت شهرداری منطقه یک و با همکاری و تلاش مریم بهادری مسئول پارک بانوان این منطقه برگزار شد و در آن غذاهای اصیل آذربایجان شامل کوکو لوبیا، کوکوی مرغ، ته‌چین، خاگینه و دلمه به مسابقه گذاشته شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386