شنبه, 09 مهر 1401 ساعت 08:29 ب ظ - 10(Oct) 01 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

فرهنگی که با یک خطا فراموش می شود

on جمعه, 01 مهر 1401 12:01
فرهنگی که با یک خطا فراموش می شود

خودرو وسیله حمل و نقل ترجیحی برای بسیاری از ساکنان شهر است ولی در کنار راحتی و مزیت هایش، ازدحام ترافیکی و آلودگی هوا را هم افزایش می یابد. علاوه...

فرماندار شهرستان کلیبر به همراه جمعی از مسئولان ادارات این شهرستان برای بررسی و احصاء مشکلات روستای کئچی کاغی از این روستا بازدید کرد.

 

در این بازدید، روسای ادارات راهداری و راه و شهرسازی، اداره برق، آب و فاضلاب روستایی و نماینده اداره منابع طبیعی، فرماندار کلیبر را همراهی می کردند.

عدالت حاجی پور فرماندار کلیبر در این بازدید و در جمع ساکنان روستای فوق اظهار داشت: مهمترین مسئله ای که برای مسئولان شهرستان قابل تصور است ایجاد زمینه های لازم برای گسیل امکانات و افزایش رفاه روستاییان می باشد. تمامی مسئولان شهرستان موظف هستند تا با ارائه خدمات مورد نیاز بر ماندگاری روستانشینان تاثیرگذار باشند.

فرماندار کلیبر با اشاره به عزم فرمانداری برای رساندن خدمات آب، برق و گاز به این روستا، افزود: رفع مشکل آب شرب سالم و بهداشتی این روستا، رفع مشکل راه ارتباطی، برق رسانی و گازرسانی به این روستای محروم باید مورد توجه قرار گیرد و از سوی ادارات مربوطه در اسرع وقت اجرا شود.

وی افزود: حضور مسئولان در بین مردم و شنیدن و رفع مشکلات آنان اساسی ترین وظیفه مسئولان شهرستان است و نباید اینطور باشد که مدیران شهرستان خود را در اتاق کارشان محبوس کرده و از وضعیت شهرستان اطلاع میدانی نداشته باشند.

حاجی پور در ادامه اظهار داشت: سو تفاهم و عدم توجه برخی مسئولان به مشکلات روستاییان باید از بین برود و نباید از یاد ببریم که مسئولیت ما با وجود مردم معنا می یابد.

فرماندار شهرستان کلیبر با اشاره به پتانسیل های گسترده منطقه کلیبر اظهار داشت: منطقه کلیبر و قره داغ بهشت توریسم آذربایجان هستند و توسعه گردشگری، توجه به ایجاد واحدهای تولیدی دامداری، ایجاد واحدهای بهره برداری از گیاهان دارویی می تواند نقش بسزایی در افزایش سرانه درآمدی ساکنان منطقه کلیبر داشته باشد.

حاجی پور ادامه داد: توجه به خدمت رسانی به گردشگران و مسافران و ارائه خدمات به آنان باید بیش از پیش در شهرستان و نقاط توریست پذیر نهادینه شود که در این زمینه نیازمند فرهنگسازی وآموزش هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حفظ محیط زیست و جنگل های ارسباران اظهار داشت: همه ما دوستدار طبیعت هستیم و باید به بهترین شکل از نعمت خدادادی جنگل محافظت کنیم و تمامی مسئولان وظیفه دارند جلوی تعرض به جنگل های منطقه را بگیرند.

فرماندار کلیبر در خصوص توسعه توریسم اظهار داشت: باغات حاشیه رودخانه پیغام تا کلیبر در حدود 500 هکتار وسعت دارند و این باغات در حال حاضر شاید برای 500 نفر اشتغال زایی کرده است البته این باغات در حالت فعلی توجیه اقتصادی ندارند ولی می توان با راه کارهای قانونی ضمن ارائه مجوز احداث خانه باغ ها در این باغات و افزودن کارکرد گردشگر پذیری به آنان در هر باغ برای تعداد زیادی اشتغال زایی کرد و همچنین کارکرد باغشهری و توریستی کلیبر را افزایش داد.

فرماندار شهرستان کلیبر در پایان این بازدید با اشاره به درخواست های به حق ساکنان روستای کئچی کاغی بر پیگیری و رفع مشکلات این روستا توسط فرمانداری تاکید کرد.


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386