چهارشنبه, 13 مرداد 1400 ساعت 04:44 ب ظ - 08(Aug) 04 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

 رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با رئیس مجلس کبیر ترکیه گفت: ایران و ترکیه می توانند با همکاری و مشورت با یکدیگر نقش مهمی در کمک به بازگرداندن آرامش و امنیت به منطقه ایفا کنند.به گزارش ایرنا، اداره کل بین الملل مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه اعلام کرد علی لاریجانی عصر دوشنبه در تماس تلفنی با اسماعیل قهرمان با تبریک انتخاب وی به سمت رئیس جدید مجلس این کشور گفت: روابط ایران و ترکیه در سال های اخیر چه در عرصه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی و چه در عرصه همکاری های منطقه ای خوب و نزدیک بوده است.
لاریجانی ضمن آرزوی موفقیت برای همتای ترکیه ای خود، از وی برای دیداری رسمی از جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد.

**تاکید بر توسعه همکاری پارلمانی ایران و ترکیه
رئیس مجلس کبیر ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی با قدردانی از تبریک رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی به عنوان کشوری بزرگ و با تمدن غنی از نقش موثری در گسترش مناسبات دوستانه دو کشور و همچنین کمک به تامین صلح و ثبات در منطقه برخوردار است.
اسماعیل قهرمان با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی دو کشور گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور همسایه و مسلمان می توانند با کمک یکدیگر به حل مسایل و مشکلات منطقه و جهان اسلام بپردازند.
وی با تاکید بر نقش و جایگاه مجالس دو کشور گفت: توسعه همکاری های پارلمانی میان ایران و ترکیه در افزایش سطح مناسبات دو کشور در عرصه های مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
به گزارش ایرنا، اسماعیل قهرمان نامزد حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه، یکشنبه شب به عنوان رییس جدید مجلس این کشور انتخاب شد.
اسماعیل قهرمان سیاستمدار کهنه کار با کسب 316 رای موافق از 524 نماینده حاضر در مجلس در سومین دور انتخابات ریاست مجلس به این سمت انتخاب شد.
وی متولد 1940 میلادی در شهر ریزه و دانش آموخته دانشکده حقوق دانشگاه استانبول است.
قهرمان که از بنیانگذاران حزب عدالت و توسعه است و در این حزب فعال بوده به نزدیکی با «رجب طیب اردوغان» مشهور است و پیشتر نیز دو دوره نماینده مجلس ترکیه و وزیر فرهنگ این کشور بود.
وی در انتخابات اخیر به عنوان نماینده استانبول از حزب عدالت و توسعه به مجلس ترکیه راه یافت.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386