سه شنبه, 14 مرداد 1399 ساعت 10:54 ق ظ - 08(Aug) 04 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان شرقی در اولین روز از هفته ترویج فرهنگ پهلوانی در جمع باستانی‌کاران و پیشکسوتان ورزش زورخانه‌ای تبریز حضور یافت و از زحمات آنان قدردانی کرد.


به گزارش آی نیوز،دکتر اسماعیل جبارزاده در مراسم گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی که در زورخانه علی ابن ابیطالب(ع) تبریز برگزار شد، ضمن تبریک این هفته، اظهار داشت: خوشحالم که امروز توفیق یافتم در جمه پهوانان و پیشکسوتان ورزش باستانی استان حضور یابم.
وی با اشاره به اهمیت ورزش پهلوانی، خاطرنشان کرد: امروز یکی از راه‌های نجات نسل جوان، آشنا کردن آنها با گذشته و فرهنگ ایرانی و اسلامی است و ترویج ورزش پهلوانی یکی از راه‌های این امر است.
جبارزاده با اشاره به این که نسل جوان از بیگانه بودن با فرهنگ اصیل ایرانی رنج می‌برد، افزود: فرهنگ ایرانی آمیخته با خصلت‌های شایسته و نیکویی مانند احترام به بزرگتر و دستگیری از فقرا و نیازمندان است که در گود زورخانه با تاسی از نام و یاد مولا امیرالمومنین علی(ع) آموزش داده می‌شود و ورزشکاران از درون این گود ارتقا می‌یابند.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر حمایت از ورزش پهلوانی به خاطر اهمیت و تاثیرگذاری این ورزش بر جسم و روح انسان‌ها، افزود: حمایت از این ورزش را از جهت دیگری نیز وظیفه خود می‌دانیم و آن این که امروز هیات ورزش‌های پهلوانی استان توسط یکی از یادگاران شهدای هشت سال دفاع مقدس اداره می‌شود.
دکتر جبارزاده با بیان این که حمایت از ورزش پهلوانی یکی از اولویت‌های ورزش استان خواهد بود، افزود: خوشبختانه در سایه تلاش اداره کل ورزش و جوانان استان، جایگاه ما در بسیاری از رشته‌های ورزشی قابل قبول است و امیدواریم در ورزش پهلوانی هم به جایگاه خوبی دست یابیم.
وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا تعداد زیادی از جوانان به سمت این ورزش بیایند و علاوه بر تن سالم، فرهنگ دلیرمردی، عزت و شرف را نیز بیاموزند.
جبارزاده گفت: اطمینان دارم که با همت ورزشکاران و پهلوانان استان روز به روز شاهد رونق ورزش پهلوانی خواهیم بود.
در این آیین تندیس یادبود ورزش پهلوانی از طرف مدیر کل ورزش و جوانان و رییس هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان به استاندار آذربایجان شرقی اهدا شد و سپس ورزشکاران باستانی‌کار به اجرای ورزش باستانی پرداختند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386