کد خبر : 35196
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 بهمن 1402 - 12:41

جدایی چهار بازیکن و مربی از تیم فوتبال تراکتور

جدایی چهار بازیکن و مربی از تیم فوتبال تراکتور

مدیرعامل باشگاه تراکتور ضمن تشریح آخرین وضعیت باشگاه در زمینه نقل و انتقالات، تمدید قرارداد و سایر موضوعات مرتبط با تیم فوتبال از جدایی چهار بازیکن خبر داد.

آی نیوز – هوشنگ نصیرزاده در خصوص جدایی برخی بازیکنان در نقل و انتقالات زمستانی، گفت: عارف رستمی، سعید ایران خواه، محمد رضا شکیب‌خو همچنین خواکین گیل از تیم جدا شده اند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از باشگاه تراکتور ، وی از جدایی توافقی «عارف رستمی» از تراکتور خبر داد و افزود: رستمی در تعطیلات نیم فصل در یک سانحه رانندگی از ناحیه بازو دچار شکستگی و باتوجه به عدم حضور در اردوی آنتالیا، تا حدودی از شرایط مسابقه دور شده بود.

وی با اشاره به اینکه رستمی باید دوره نقاهت سه ماهه را برای بهبود مصدومیت سپری می‌کرد، افزود: سرانجام به این جمع‌بندی رسیدیم که با این بازیکن به صورت توافقی قطع همکاری کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در رابطه با جدایی «سعید ایران‌خواه» و «محمدرضا شکیب‌خو»، گفت: ایران‌خواه به دلیل مشکلات مربوط به خروج از کشور نتوانست در اردوی آنتالیا شرکت کند و پس از بازگشت از اردو، در یکی از جلسات تمرینی تیم در تبریز حضور یافت که باتوجه به ترافیک بازیکن در خط دفاعی، آقای خمز اعلام کرد «شاید ایران‌خواه فرصت چندانی برای بازی پیدا نکند» که ما هم برای کمک به این بازیکن، مجوز جدایی‌اش را صادر کردیم.

وی همچنین گفت: باشگاه با درخواست جدایی محمدرضا شکیب‌خو، هافبک جوان تیم که فرصتی برای بازی کردن پیدا نکرده بود، موافقت کرده است.

وی اضافه کرد: «خوآکین گیل»، یکی از اعضای کادرفنی با درخواست خودش و موافقت خمز و باشگاه، جدا شد و مربی باتجربه و رزومه‌دار دیگری جایگزین وی خواهد شد.

نصیرزاده با بیان اینکه سرمربی خواستار تقویت تیم در پست حمله و وینگر شده بود، گفت: باتوجه به شرایط پیش آمده برای قنبری و رستمی، آقای «پاکو خمز» خواستار جذب بازیکنان جدید در پست‌های وینگر و مهاجم شده بود که در گام نخست، «رومل کیوتو» ملی‌پوش هندوراسی را به عنوان مهاجم نوک جذب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: بر حسب تجربه، قرارداد کیوتو را به نحوی منعقد کردیم که در صورت عدم رضایت سرمربی تیم، بتوانیم به راحتی قطع همکاری کنیم.

نمی‌توانستیم تا زمان رسیدن کیوتو به شرایط مطلوب منتظر بمانیم

وی با اشاره به اینکه نمی‌توانستیم تا زمان رسیدن کیوتو به شرایط مطلوب منتظر بمانیم، ادامه داد: کیوتو با اینکه سوابق خوبی داشت، اما آمادگی بدنی کافی نداشت و نتوانست کیفیت خودش را در دیدارهای دوستانه نشان دهد و در پایان اردوی ترکیه با این بازیکن قطع همکاری کردیم؛ چون نمی‌توانستیم تا زمان رسیدن این بازیکن به شرایط مطلوب منتظر بمانیم؛ چرا که در این صورت زمان را از دست می‌دادیم.

وی با بیان اینکه باتوجه به هزینه بالای جذب بازیکن خارجی، این بازیکنان باید یک سر و گردن از بازیکنان ایرانی باکیفیت‌تر باشند، گفت: «آلوارو خیمنز» وینگر اسپانیایی نیم فصل اول تراکتور، بازیکن با استعدادی بود؛ اما نتوانست کیفیت خودش را نشان دهد و به همین دلیل به صورت توافقی با او قطع همکاری کردیم.

وی ادامه داد: «محمد قنبری»، دیگر وینگر تیم‌ با بدشانسی در تمرینات انفرادی از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و باتوجه به عمل جراحی که انجام داده، نام این بازیکن را با اتکاء به قوانین ایفمارک، از لیست تیم برای نیم فصل دوم خارج کردیم.

نصیرزاده گفت: برای محمد قنبری آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم در فصل آتی با قدرت به میادین بازگردد.

مدیرعامل باشگاه تراکتور اضافه کرد: باشگاه در ادامه «سجاد آشوری»، وینگر تکنیکی تیم ذوب‌آهن را جذب کرد و این بازیکن توانسته خودش را با شرایط تیم وفق دهد.

وی در خصوص جذب «رحمان جعفری» در پست مهاجم، خاطرنشان کرد: جعفری فصل گذشته آمار فوق‌العاده‌ای در گلزنی ثبت کرده بود و امسال نیز عملکرد بسیار خوبی در نیم فصل اول مسابقات داشت که سرانجام تراکتور توانست نظر این بازیکن و باشگاه شمس‌آذر را جلب کند.

دلتیچ شایستگی‌هایش را نشان خواهد داد

نصیرزاده در رابطه با جذب «میلوش دلتیچ»، وینگر صربستانی، بیان کرد: پس از جذب سجاد آشوری و رحمان جعفری، آقای خمز خواستار جذب یک وینگر خارجی چپ پا شد و باشگاه با وسواس زیاد رزومه بازیکنان خارجی را بررسی کرد و هدف‌مان جذب بازیکن باکیفیت و آماده بود.

وی با اشاره به اینکه جذب بازیکن در نیم فصل، سختی‌های خودش را دارد؛ چرا که معمولاً باشگاه‌ها اجازه جدایی بازیکنان تأثیرگذارشان را صادر نمی‌کنند، گفت: پس از چندین روز مکاتبه و مذاکره با میلوش دلتیچ و تیمش، توانستیم انتقال این بازیکن صربستانی را نهایی کنیم.

نصیرزاده گفت: دلتیچ یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود و از لیگ برتر یونان که تعدادی از ستاره‌های تیم ملی ایران را در اختیار دارد و به مراتب کیفیت بالاتری نسبت به لیگ ایران دارد، آمده و شایستگی‌های خود را نشان خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: دلتیچ در اردوی نیم فصل تیمش در آنتالیا حضور داشت و در دیدارهای ماه فوریه لیگ یونان نیز به زمین رفته که نشانگر آمادگی بالای این بازیکن است و این موضوع را می‌توان عمده تفاوت بین دلتیچ و کیوتو قلمداد کرد.

وی در رابطه با درخواست هواداران برای جذب هافبک دفاعی، گفت: صفا هادی به رغم سن و سال کم، بازیکن با تجربه‌ای است که سابقه حضور در فوتبال اروپا را دارد و تمام تلاشش را در تراکتور انجام داده و دستورات کادرفنی را اجرا می‌کند، با این حال، برای ایجاد رقابت بیشتر در این پست، با باشگاه طرف قرارداد یکی از بهترین هافبک دفاعی‌های لیگ برتر مذاکره کردیم و مشکلی بابت پرداخت مبلغ رضایت‌نامه نداشتیم، ولی باشگاه مبدأ با این انتقال موافقت نکرد.

نصیرزاده با اشاره به اینکه خمز در اردوی ترکیه، ریکاردو آلوز و میلاد کُر را در پست هافبک دفاعی محک زد که گویا عملکردشان رضایت بخش بود، گفت: ما گزینه‌های دیگری هم داشتیم، اما همان‌طور که آقای خمز هم اعلام کرد، اگر نتوانیم بازیکن باکیفیت‌تری نسبت به نفرات کنونی جذب کنیم، هزینه بیهوده انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه امسال سهمیه بازیکنان بزرگسال کاهش یافته و همچنین سهمیه بازیکنان زیر ۲۵ سال هم حذف شده است، در چنین شرایطی باید از بازیکنانی با توانایی بازی در چند پست استفاده کرد.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: خمز توانایی بالایی در بکارگیری بازیکنان در پست‌های دیگر دارد. به عنوان مثال محمد آقاجان‌پور، سیامک نعمتی، امیرحسین حسین‌زاده، گوستاوو واگنین، ریکاردو آلوز، میلاد کر بازیکنانی هستند که در صورت صلاحدید کادرفنی، می‌توانند در چند پست بازی کنند.

وی ادامه داد: با فسخ قرارداد عارف رستمی، یک جای خالی بازیکن بزرگسال در لیست تیم وجود دارد که براساس اعلام نیاز آقای خمز و در صورت وجود بازیکن ایرانی باکیفیت در آن پست، نسبت به تکمیل لیست تیم اقدام خواهیم کرد. هرچند وضعیت تراکتور بسیار خوب بوده و آقای خمز از عملکرد بازیکنان و نقل و انتقالات تیم رضایت دارد.

تراکتور از حیث تعهدات قراردادی بهترین باشگاه در لیگ برتر است

نصیرزاده با بیان اینکه تراکتور از نظر سخت افزاری یکی از بهترین باشگاه‌های ایرانی است، گفت: تراکتور از حیث تعهدات قراردادی شاید بهترین باشگاه در لیگ برتر باشد و بابت تمام راهنمایی‌ها و پشتیبانی‌های مادی و معنوی از آقای مهندس زنوزی تشکر می کنم.

صحبت‌های مقدماتی با چند بازیکن برای تمدید قرارداد

مدیرعامل باشگاه تراکتور همچنین درباره درخواست هواداران مبنی بر تمدید قرارداد بازیکنانی نظیر گوستاوو واگنین، بیان کرد: باتوجه به اینکه پاکو خمز برای فصل بعد نیز با ما قرارداد دارد، فعالیت‌های نقل و انتقالاتی باشگاه مبتنی بر درخواست‌های وی است و در صورت درخواست خمز و تمایل خود بازیکن، قرارداد بازیکنان مدنظر تمدید خواهد شد.

وی با اعلام اینکه صحبت‌های مقدماتی با چند بازیکن برای تمدید قرارداد انجام شده است، تأکید کرد: ما در سال‌های اخیر نهایت تلاش‌مان را انجام داده‌ایم که جدایی بازیکنان و مربیان خارجی و داخلی با توافق طرفین انجام شود تا پرونده مالی برای باشگاه به وجود نیاید.

پیگیری‌های باشگاه برای اخذ مجوز حرفه‌ای

نصیرزاده با اشاره به تلاش باشگاه برای اخذ مجوز حرفه‌ای، گفت: همچون فصل گذشته، امسال نیز اقدامات لازم را برای اخذ مجوز حرفه‌ای انجام می‌دهیم تا در صورت کسب سهمیه آسیایی، مشکلی از حیث مجوز حرفه‌ای نداشته باشیم.

وی گفت: در این راستا کارگاه‌های آموزشی صیانت از یکپارچگی ورزشی، قوانین داوری فوتبال و کنترل هوش هیجانی که از ملزومات اخذ مجوز حرفه‌ای بوده، برای اعضای تیم توسط مدرسان اعزامی از سوی فدراسیون فوتبال و مورد تأیید AFC برگزار شده است.

()


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.