سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 11:20 ق ظ - 01(Jan) 21 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دو شهرستان خداآفرین و هوراند در طول فعالیت دولت نهم و دهم به این استان اضافه شده است، تعیین تکلیف چارت اداری و سازمانی این فرمانداری‌ها از سوی هیئت دولت را خواستار شد.

اسماعیل جبارزاده در جمع مدیران استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: خواست ما از تمام مسئولان حاضر در شورای اداری استان توجه به مباحث توسعه استان است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر اینکه در سایه همدلی بین دستگاه‌های استان از نظر سیاسی، امنیتی، نظامی و انتظامی فضای بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شده، گفت: این امر موجب هم‌افزایی همکاران در استان شده و با عملیاتی شدن طرح پنجره واحد سعی داریم مسیرهای سرمایه‌گذاری را کوتاه کرده و از همه ظرفیت‌های بخش خصوصی در استان بهره‌مند شویم.

وی با تاکید بر اینکه در هشت سال گذشته بسیاری از شاخص‌های استان تغییر کرده است، ادامه داد: با توانی که از مدیران خود در استان سراغ دارم قطعا این عقب‌ماندگی‌ها جبران می‌شود اما این امر نیازمند تجدیدنظر در روش‌های نظام اداری استان است.

آمادگی استان برای اجرای طرح پایلوت نظام تحول اداری کشور

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر آمادگی استان برای اجرای طرح پایلوت نظام تحول اداری کشور اشاره کرد و افزود: مسئولان هم‌پیمان شده‌اند تا این امر در آذربایجان شرقی محقق گردد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: زمانی که استانداری را تحویل گرفتیم، پروژه‌های نیمه تمام عمرانی استانی و ملی بسیار بالا بوده و به میزان 30 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در دست داریم و این در حالی است که بودجه عمرانی اختصاص یافته به استان 340 میلیارد تومان است که تنها 25 درصد بودجه مصوب هزار میلیارد تومانی استان را شامل می‌شود.

جبارزاده با بیان اینکه در قانون بودجه سال 93 به دولت اجازه داده شده به میزان 30 میلیارد دلار از تسهیلات و فاینانس استفاده کند، به مدیران استان توصیه کرد در بخش‌های مختلف نهایت استفاده را از ظرفیت‌های فاینانس به عمل آورند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه گفت: اگر بخواهیم منتظر ابلاغ اعتبارات از خزانه باشیم قطعا کاری صورت نخواهد گرفت و ما آماده هستیم که اگر دولت اختیارات لازم را به مدیران استانی تفویض کند، بر اساس آنچه که تصمیم دولت و آرمان مقام معظم رهبری است و بر طبق دستورالعمل‌های ابلاغی مرحله به مرحله حرکت کنیم.

تحصیل 200 هزار دانشجو در دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی

جبارزاده با اشاره به اینکه استان دارای ظرفیت‌های خوب علمی است و 3 هزار هیئت علمی در انفعال هستند، عنوان داشت: این اساتید موظفند برای مشکلات موجود در استان راهکار ارائه کنند و بر همین اساس با دانشکده اقتصاد دانشگاه تبریز وارد کار شده‌ایم و قصد داریم با تدوین برنامه‌ای نیاز استان را به منابع مالی دولت و نفت کاهش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سه شهرستان جدید در طول فعالیت دولت نهم و دهم به این استان اضافه شده است، تعیین تکلیف چارت اداری و سازمانی این فرمانداری‌ها از سوی هیئت دولت و انتخاب فرمانداران آنها را خواستار شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر تعیین تکلیف استخدام 472 ایثارگر و 966 پذیرفته شده آزمون استخدامی برگزار شده در زمان دولت قبلی، تاکید کرد.

بر اساس این گزارش،در طول دولت نهم و دهم فرمانداری شهرستان‌های خداآفرین و هوراند تاسیس شد.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386